Červenec 2013

Recenze na knihu: Mayské proroctví: Hadí spirála

24. července 2013 v 11:48 | Nells |  Books review


Nyní vám přináším recenzi na druhý díl série Mayské proroctví. První díl jsem četla skoro před rokem, a tak jsem ze začátku čtení nevěděla, jak předchozí přesně skončil a jaké byly v ději zápletky. Na vše jsem si ale brzy vzpomněla a čtení si patřičně užila.

Obálka?
Obálka se nese v duchu a stylu té předešlé, nicméně i zde se pár změn najde. Například nyní je obálka laděna do červené barvy namísto modré, na přední straně jsou nové znaky a v nepodlesní řadě také podnadpis se liší! Jinak je to paperback, jako tomu bylo i minule.

Slova píše, takto…
Celá kniha se mi velmi pěkně četla, autorčin styl psaní mi sedl a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Nicméně celá kniha není nijak náročné čtení, je to spíše taková oddechovka pro zpestření volné chvilky.

Myslím, že tento bod jsem rozebírala už před rokem při recenzi na první díl. Ovšem i zde mi tato kniha připomínala zjednodušenou verzi knihy Dana Brown. Ne, že by se příběhy nějak moc podobaly, to rozhodně ne. Nicméně téma, způsob podání a mystično si je hodně podobné.

Oč tu vlastně běží?
Velice se mi líbil nápad s internátní školou, kde si studenti vymýšlejí osnovy samy a cestují po světě se svým pedagogem. Ovšem, co mi bylo trnem v oku, byla rychlost s jakou cestovali. Tři dny v Asii, dva v Londýně, 4 dny v Mexiku… Vždyť se ani nemohli na daném místě rozkoukat! Navíc, tímto způsobem by byly náklady na cestování na dost velké výši…
V tomto díle je dále mnohem více děje než v tom prvním. Čtenář se tu rozhodně nenudí, pořád se děje něco nového…

Jsou postavy lidi?
Velmi jsem si oblíbila opičku pana Papírka, on je totiž něco, co jen tak v knize nenajdete. A ruku na srdce, kdo mi ho nechtěl alespoň na den mít doma?

Sečteno podtrženo…
Knihu mohu jedině doporučit, sice to není nijak náročné čtení, ale na dovolenou se skvěle hodí.

Recenze na knihu: Válka světů

22. července 2013 v 20:52 | Nells |  Books review

Mám tu pro vás další recenzi na knihu, která se také s největší pravděpodobností nacházela, nachází nebo bude nacházet ve vašem seznamu maturitní četby. Knížtička mi nějakou tu dobu už leží na poličce, a jelikož jsem se zařekla, že toto léto opravdu budu číst knihy na maturitu, tak svůj slib plním.

Obálka?
Zde vám toho moc nepovím, protože všechny knihy k maturitě pořizuji na různých antikvariátech atd. Takže moje kniha je bez přebalu a staršího vydání. Co mě ale dost překvapilo je, že tato dost známá kniha, je velmi malinká a tenounká.

Slova píše, takto…
Kniha je svým způsobem docela zajímavá a čtivá, co mi zde ale dost vadilo, bylo, jak autor uvádí přesná místa děje. Je sice hezké do jakých podrobnůstek má děj promyšlený, nicméně pro celkové pochopení děje není vůbec důležité, jak přesně se daná lokalita nazývá. Vážně, když máte na jedné stránce dvacet názvů z londýnského okolí, tak to spíše zdržuje, než aby to povzbuzovalo ke čtení dál a dál…

Oč tu vlastně běží?
Četla jsem několik různých recenzí a komentářů a zjistila jsem, že všem děj přišel velmi zajímavý, pestrý, akční a já nevím, co všechno. Zde upřímně říkám: "Mně ne!". Je tu sice popisovaná invaze mimozemšťanů atd., nicméně autor to pojal stylem, který mně nic moc neříká. Možná pro postavu to bylo akční až až, ale pro čtenáře rozhodně ne! Vůbec jsem se v knize nedočkala nějakého vygradování, většího boje… Sice se armáda mimozemšťany pokoušela zneškodnit, ale hlavní postava v tom nijak angažována nebyla.

Abych ale jen nekritizovala klasiku, tak také jedno plus. Velmi se mi zde líbily různé úvahy ať už hlavní postavy nebo postav vedlejších. Tak úvahy měli hlavu, patu i smysl, některé dokonce pobavily.

Jinak také musím pochválit konec, který sice nebyl nijak akční, jelikož by se k celkovému duchu knihy vůbec nehodil. Takže další plus je za to, že autor konec vyřešil logicky, místo toho, aby tam cpal nějakou tu "přestřelku", jenž by se do knihy moc nehodila, protože jak jsem říkala, kniha je spíše o myšlenkových pochodech za invaze, než o technické stránce boje.

Jsou postavy lidi?
Co zde mě trochu dostalo, byl fakt, že za celou knihu, jsme se nedozvěděli jméno hlavní postavy. Stalo se vám to někdy?

Sečteno podtrženo…
Tuto knihu bych doporučila studentům, kteří potřebují rychle načíst maturitní četbu a nechtějí se zaobírat žádnými "bichlemi". Mně osobně se líbila, ale nijak moc nadšená z ní nejsem, zde je určitě lepší film, i když hodně odlišný.Recenze na knihu: Jmenuji se X

12. července 2013 v 12:38 | Nells |  Books review

Na tuto knihu jsem narazila náhodou, když jsem se probírala webovými stránkami. V anotaci mě zaujala slova o mafii, jelikož se mi moc líbila kniha Nebezpečná láska a Nepřítel mého nepřítele, neváhala jsem a ihned jsem si o knihu napsala. A jakmile jsem měla možnost, pustila jsem se do čtení.

Obálka?
Obálka je zajímavá, ale na mě trochu moc sladká. Jinak je to hardback.

Slova píše, takto…
Spisovatelka umí zaujmout, ať už je to svým stylem psaní nebo příběhem. Když jsem knihu četla, tak jsem se do ní dokázala dostat, tedy jinak řečeno styl psaní mi sedl. Autorka děj zbytečně nenatahuje, takže se v knize nenacházejí nudné zdlouhavé pasáže plné líčení něčeho nepodstatného, jak tomu u mnoha knih bývá zvykem.

Oč tu vlastně běží?
Zde určitě nepotěším příznivce fantasy, hororů atd. Tato kniha je stoprocentní červená knihovna, nicméně po mnoha YA knihách je to takové malé spestření. Jak jsem již nakousla, o knihu jsem si napsala hlavně z důvodu, že zde bude figurovat mafii. Sice zde byla, niméně trochu jinak než jsem si představovala, takže jsem byla trochu zklamaná.
Jmenuji se X je hodně přirovnáváno k Odstínům šedi, já osobně tuto sérii nečetla, proto nemohu objektivně posoudit. Ale z toho mála, co se ke mně dostalo, si myslím, že je to dost podobné. U čtení jsem se někdy trochu červenala, jelikož můj styl knih je někde jinde.

Jsou postavy lidi?
X neboli Alexandra mě ze začátku štvala, jelikož mi přišlo, že Marcovi dává nepodstatné otázky. Ona se snaží přijít na to, do čeho je zaplatený a on jí to vše chce vysvětlit. Přesto jí nic o tom neřekne, nechá ji klást otázky, na které tedy popravdě odpovídá, nicméně to mi přijde trochu divné. Za prvé, když chce, aby to všechno pochopila a neutekla, neměl by ji to sám vysvětlit? A za druhé, když tedy pomineme první bod a přeneseme se přes to, že žádné vysvětlování nebude, že se k odpovědi musí sama nějak dopídit. Přoč tedy podládá tak nepodstatné otázky?

Sečteno podtrženo…
Knihu mohu doporučit, nicméně nečekejte nějakou hloubku, je to jednoduchá červená knihovna se vším všudy. Ale na léto je to super odreagovačka, od které se neodtrhnete dokud jji nepřečtete, jelikož spisovatelka suprově udržuje čtenáře v napětí a nevědomosti…

Recenze na knihu: 0.4 Soumrak civilizace

9. července 2013 v 12:00 | Nells |  Books review
Spisovatel: Mike Lancaster
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 168

Anotace:
"Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju."
Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa.
Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež.
A když je všechno lež, míníme tím také sebe?
Nahrajte se zpět do světa nové generace
(zdroj: bux.cz)


Tuto knihu jsem se rozhodla si koupit, když jsem ji viděla zlevněnou na Arara, kde stála něco pod stovku. Tou dobou jsem ji již zahlédla na několika blogách, ale abych byla upřímná, recenzím jsem moc pozornosti nevěnovala…

Obálka?
Obálka je hodně zajímavá, ale mě na první pohled moc nezaujala, asi proto jsem ji také u vás na blozích přehlížela, aniž bych si o ní něco málo zjistila. Když se mi ale kniha dostala do rukou, musím přiznat, že mě velmi zaujala povrchem, ten je totiž jako u knihy Bílý kůň takový jakoby matný. Ještě musím podotknout, že kniha voní jako série Stmívání (krabicový box), možná to zní šíleně, nicméně opravu je to ta vůně!

Slova píše, takto…
K tomuto bodu žádnou výtku nemám! Vše působí na čtenáře, jakoby v ději byl a to je plus.

Oč tu vlastně běží?
Když jsem v knize přečetla prvních pár stránek, myslela jsem si, že knihu zaklapnu a číst nebudu. Docela jsem se i bála, že jsem si koupila nějakou vědeckou práci nebo něco podobného. Ale nevzdala jsem to a asi po třiceti stránkách mi děj začal dávat smysl a po dalších dvaceti mě kniha začala i bavit.
Četla jsem ji i večer, to už jsem do ní byla začtená, a musela jsem ji odložit, protože jsem se u ní začala hrozně bát. Sice to není žádné "sado maso", které mně osobně moc nevadí, ale spíše takové to psycho…
Jak z toho vyplývá, děj je opravdu zajímavý a originální, i přes trochu zmatený začátek knihy, je super!

Jsou postavy lidi?
Zde bych také žádnou výtku nenašla. Jsou zde čtyři hlavnější postavy, které se chovají v daných situacích vcelku reálně. Prostě nic nad čím byste kroutili hlavou a říkali si, tohle to by nikdy nikdo neudělal, v této knize není.

Sečteno podtrženo…
Jak z recenze vyplývá, kniha se mi velmi líbila a jsem ráda, že jsem si ji koupila, i když na začátku čtení jsem ještě trochu váhala. Nicméně vše zajelo do správných kolejí a j si čtení této knihy moc dobře užila. Takže DOPORUČUJI!!!


Recenze na knihu: Frankenstein

8. července 2013 v 10:25 | Nells |  Books review
Spisovatel: Mary Wollstonecraft Shelleyová
Rok vydání: 2008
Nakladatelství: x.y.z.
Počet stran: 301


Anotace:
Světově proslulý horrorový román. Dramatický příběh vynálezce a jeho vynálezu.
Mladý vědec Viktor Frankenstein stvoří umělého člověka, monstrum ohyzdné podoby s nadlidskou silou. Umělý člověk svou obrovskou sílu po prvních trpkých zkušenostech zasvětí mstě a zkáze. Zloba je směřována hlavně proti rodině jeho tvůrce - vynálezce Frankensteina. (zdroj: bux.cz)Opět vám přináším recenzi na knihu trochu více starší, než jste zvyklí. Tentokrát jsem si z maturitního seznamu vybrala hororový román Frankenstein. Musím hned na začátek dodat, že výběru rozhodně nelituji, jelikož kniha mě velmi bavila a s přehledem se vyrovná knihám dnešním… Víte, jak to myslím, prostě to co je na seznamu na maturitu, má u mě pomyslnou nálepku: nuda, zde jsem ji s klidným svědomím strhla.

Obálka?
Ta je pro mě nic neříkající, určitě by to chtělo na ní trochu více zapracovat, protože v obchodě by mě do očí určitě nepraštila, takže bych se u ní ani nezastavila a to by byla velká škoda. Jinak zpracování stránek a písmem bylo super. Sice písmena byla troch většího formátu, ale to mně osobně nevadí.

Slova píše, takto…
Spisovatelka umí čtenáře strhnout do děje a udržet ho v napětí po celou knihu, což je velké plus. Proto mě kniha bavila a četla jsem ji doslova jedním dechem, kdykoli když byla volná chvíle.

Pořád se něco děje a pořád dochází k novým a novým zvratům, které čtenář vůbec ale vůbec nečeká.

Co bych možná vytkla, byly někdy trochu moc rozsáhlé popisy krajiny a cest po Anglii, které odváděly čtenáře od úžasně promyšleného děje, a tak celou knihu zpomalovaly. Určitě bych je zkrátila, jelikož jsou ob´pravdu dlouhé a pro celkový děj nepodstatné.

Oč tu vlastně běží?
Horor to opravdu je, sice pro mě nebyl takový, abych se u něj klepala strachy, nicméně pro někoho určitě ano. Spisovatelka své postavy rozhodně nešetřila, a proto co každých padesát stran, tak nejméně jeden mrtvý…

Příběh měl i svoji hloubku, nad kterou se pozorný čtenář určitě zamýšlí a přemítá o ní. Například se zde nabízí otázka, jestli i stvoření, které je velmi ošklivé až ohyzdné, má právo na lásku či přátelství, nebo je odsouzeno k věčné samotě.

Jsou postavy lidi?
S postavami si autorka velmi vyhrála, v příběhu je opravdu vidět, jak se charaktery jednotlivých postav, obzvláště "mostra", vyvíjejí. Je opravdu zajímavé takovýto vývoj pozorovat, proto rozhodně dávám jedno velké plus!

Sečteno podtrženo…
Tuto knihu mohu doporučit, ať hledáte nějakou knihu k maturitě nebo si chcete pouze přečíst něco zajímavého. Protože tato kniha je velmi povedená, já osobně ji měla přečtenou za velmi krátkou dobu, jelikož mě opravdu bavila a to se potom kniha čte sama, že?
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...