Recenze na knihu: Ještě než umřu

17. května 2013 v 20:06 | Nells |  Books review

O této knize jsem dlouhou dobu slýchala a nevěděla jsem, jestli si ji mám také pořídit. Teprve poté co jsem viděla: Je to i můj život, jsem ji hrozně moc chtěla přečíst stejnojmennou knihu, ale tu pořád nemohu sehnat. Tak mi jednou do oka při procházce knihkupectvím padla do oka tato kniha a navíc na ni zrovna byla sleva, takže by mě kniha vyšla pouze na 99,- no a neberte to, že?

Obálka?
Kniha určitě zaujme již na první pohled, jelikož bílá obálka s modrýma očima, působí velmi zajímavě, takže se nad ní každý návštěvník knihkupectví jistě zastaví a podívá se na ní podrobněji.

Oč tu vlastně běží?
Námět byl pro mě novým, nikdy před tím jsem nečetla žádnou knihu spojenou s tématem: rakovina, takže ani teďka nevím, jak bych knihu měla soudit, jelikož se rozhodně neumím vžít do situace hlavní hrdinky. Proto tedy za námět rozhodně plus, bylo to něco nového a neotřepaného.

Nad čím jsem se ale chvilkami pozastavovala, bylo chování hlavní hrdinky Tessy, která měla rakovinu a do konce života ji nezbýval ani rok. Chápu, že chtěla žít život naplno a vychutnat si každou sekundu, nicméně její chování k ostatní hlavně k její starostlivému tátovi jsem chvílemi vůbec nechápala. Přišla mi velmi neohleduplná, myslím, že zde to autorka trochu moc přehnala, protože se to jinak k vlastnostem postavy moc nehodilo.

Slova píše, takto…
Celkové se kniha četla velmi dobře a velmi rychle ubíhala pod rukama, že jsem se ani nenadála a měla jsem ji celou přečtenou. A dokonce jsem si na konci pobrečela, jak jinak že?

Sečteno podtrženo…
Knihu bych doporučila lidem, který mají nervy zcela v pořádku, jelikož je to velmi emotivní kniha, jenž nenechá ani tu nejchladnější duši zkameněnou.1. Proč jsem si vybral/a právětuto knihu?
Po zhlédnutí filmu Je to i můj život, jsem si chtěla přečíst něco na toto téma, a jelikož se mi nedaří sehnat stejnojmennou knihu, musela jsem se spokojit s touto.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Rakovina, smrt
3. Definujteknihu jedním slovem.
Čas
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tessa se mi velmi špatně hodnotí, jelikož mi připadalo, že chvílemi je dost neohleduplná k ostatním, nicméně na druhou stranu já v její situaci nejsem, takže se to velmi špatně soudí.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Námět ten je velmi … nemůžu najít to správné slovo.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Tessa má lidi ve svém okolí ráda, ale někdy s nimi jedná dost hnusně, také je chvílemi velmi sebestředná.

6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 17. května 2013 v 20:17 | Reagovat

Vypadá zajímavě, podívám se po ní :)

2 Eumenidas nebo ANA Eumenidas nebo ANA | Web | 1. června 2013 v 14:29 | Reagovat

Těžko soudit. Normálně bych takové lidi s chutí nakopla, ale zase, když někdo umírá a ví to a ví, kolik času mu asi zbývá, může jednat nepřiměreně. Je to jiná situace.

3 Lucie Lucie | E-mail | 29. prosince 2013 v 0:30 | Reagovat

Divím se, že jsi četla jen jednu knihu na tohle téma. Viděla jsem filmovou adaptaci a právě čtu tuto knihu. Jestli si chceš přečíst další srdcervoucí příběh, můžu jen a jen doporučit: Hvězdy nám nepřály ( The Fault in Our Stars) by John Green. Je na stejné téma - rakovina a .. nejde popsat jak jsem se po přečtení cítila. Krabice kapesníčků a kniha na jednu noc :-) Doufám, že se bude líbit a i pár citátů uvízne v hlavě jako mě.( some infinities are bigger than the other infinities )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...