Květen 2013

Recenze na knihu: Temná akademie (Rozpolcení)

31. května 2013 v 22:42 | Nells |  Books review
Na tuto knihu jsem se velmi těšila od doby, kdy jsem dočetla druhý díl, jelikož mě tato série velmi zaujala. Do knihy jsem se pustila hnedka, jak mi dorazila domů a měla jsem ji hnedka přečtenou.

Obálka?
Ta pokračuje v duchu předchozích, nyní je laděná do zelené barvy a ještě jedna změna tu je. A to ta, že nyní jsou v horní polovině obálky rovnou dva obličeje. Jinak je to klasický rozměr a paperback.

Slova píše, takto…
Spisovatelčin styl psaní mě v předchozích dílech dostal a kniha se mi četla doslova sama od sebe. Nyní tomu bylo zrovna tak. Nicméně pár změn by se našlo. První z nich je, že se autorka začala trochu více rozepisovat, takže děj neproudí tak rychle, jak jsme zvyklí z předešlých dílů, to ale nevadí.

Dále se zde stejně jako v druhém dílu schyluje k pořádné závěrečné bitvě, ta je ale zde ale velice slabá než bitva minulá. Tedy na mě alespoň byla. Abyste si ale nemysleli, že celá kniha je tedy o ničem, tak to opravdu ne! Bitvu zde autorka dokonale nahradila napětím a pěkným zamícháním karet. Sice už máme nějakou tu představu, kdo oni vyvolení doopravdy jsou, nicméně tu na povrch vyvstávají nové a nové otázky, na které nám autorka nedá odpověď! Nezbývá tedy než doufat, že v příštím díle konečně vše pochopíme.

Oč tu vlastně běží?
Darkova akademie se stěhuje po celém světě, už jsme měli tu čest se s ní ocitnout v Paříži, New Yorku a nyní zakotvíme v Istambulu. Cassie a její nejlepší kamarádka Isabella jsou rozhodnuty si i přes trable v lásce tento semestr pořádně spolu užít, podaří se jim to?

Kdo je vlastně sir Alric? Co má Ranjite v plánu? Proč je Isabella, tak odtažitá? A mnohé další otázky si při čtení této knihy budete pokládat a ne na všechny se vám dostane odpovědi.

Jsou postavy lidi?
Cassie a stejně tak Isabellu jsem si hodně oblíbila. Svoje názory o dalších postavách měním dost rychle, jelikož každou stránku to vypadá jinak než na té předešlé. Autorka si zde s námi velmi dobře pohrává.

Sečteno podtrženo…
Tato kniha stejně jako její předešlé díly jsou skvělé. Není to žádné náročné čtení spíše takové oddechové počteníčko, které vás dostane a nepustí. V tomto díle sice není žádné "závěrečná velká bitva", ale myslím, že to nevadí, stoprocentně vám to napětí vynahradí. Takže na závěr DOPORUČUJI!

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!Recenze na knihu: Ještě než umřu

17. května 2013 v 20:06 | Nells |  Books review

O této knize jsem dlouhou dobu slýchala a nevěděla jsem, jestli si ji mám také pořídit. Teprve poté co jsem viděla: Je to i můj život, jsem ji hrozně moc chtěla přečíst stejnojmennou knihu, ale tu pořád nemohu sehnat. Tak mi jednou do oka při procházce knihkupectvím padla do oka tato kniha a navíc na ni zrovna byla sleva, takže by mě kniha vyšla pouze na 99,- no a neberte to, že?

Obálka?
Kniha určitě zaujme již na první pohled, jelikož bílá obálka s modrýma očima, působí velmi zajímavě, takže se nad ní každý návštěvník knihkupectví jistě zastaví a podívá se na ní podrobněji.

Oč tu vlastně běží?
Námět byl pro mě novým, nikdy před tím jsem nečetla žádnou knihu spojenou s tématem: rakovina, takže ani teďka nevím, jak bych knihu měla soudit, jelikož se rozhodně neumím vžít do situace hlavní hrdinky. Proto tedy za námět rozhodně plus, bylo to něco nového a neotřepaného.

Nad čím jsem se ale chvilkami pozastavovala, bylo chování hlavní hrdinky Tessy, která měla rakovinu a do konce života ji nezbýval ani rok. Chápu, že chtěla žít život naplno a vychutnat si každou sekundu, nicméně její chování k ostatní hlavně k její starostlivému tátovi jsem chvílemi vůbec nechápala. Přišla mi velmi neohleduplná, myslím, že zde to autorka trochu moc přehnala, protože se to jinak k vlastnostem postavy moc nehodilo.

Slova píše, takto…
Celkové se kniha četla velmi dobře a velmi rychle ubíhala pod rukama, že jsem se ani nenadála a měla jsem ji celou přečtenou. A dokonce jsem si na konci pobrečela, jak jinak že?

Sečteno podtrženo…
Knihu bych doporučila lidem, který mají nervy zcela v pořádku, jelikož je to velmi emotivní kniha, jenž nenechá ani tu nejchladnější duši zkameněnou.

Recenze na knihu: Nástroje temnoty

3. května 2013 v 14:09 | Nells |  Books review

Tato kniha mě velice zaujala, jak obálkou, tak svým názvem a později i svým dějem. Když jsem knihu dostala do ruky, trochu mě zarazila její "tloušťka". Nedá se říci, že by pařila mezi obry má knihovničky, nicméně když se k tomu přičte velikost stránek a písmenek, tak obsáhlá 100% je. Ale to nevadí, ne?

Děj je velice zajímavý, spisovatelka nechává čtenáře v nevědomosti, takže ho nutí číst dál a dál. Pořád nalézáte nová fakta, která vás nutí přehodnocovat, kdo je špatný a kdo hodný… V tom abyste si konečně poskládali celkový obrázek případu, vám také z části brání autorčin styl psaní této knihy. Kniha je psána v tzv. er formě a navíc se zde ještě střídají prostředí děje. Chvíli se proto ocitáme u Harriet na panství a chvíli zase v Londýně.

Kdybych měla knihu k něčemu přirovnat, vybrala bych si Olivera Twista. Vím, že děj je skoro úplně odlišného rázu, nicméně doba a způsob jakým autorka píše je velice podobný. Dokonce i zde jsou velice rozsáhlé a dopodrobna popsané pasáže, které neunaví pouze zkušeného čtenáře.

Tedy jak jsem se již zmínila, tato kniha není žádná jung adult literatura! Ba naopak najde si čtenáře spíše mezi lidmi, kteří jsou pravými milovníky literaturu a už něco málo přečetli.

Moc děkuji za poskytnutí recenzního výtisku knihcentrum.cz.Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...