Recenze na knihu: Deklarace smrti

20. dubna 2013 v 10:21 | Nells |  Books reviewKdyž se mi kniha dostala do ruky, nevěděla jsem, co od ní mám čekat, jaké si dělat nároky atd. Nyní s jistotou mohu říci, že nezklamala, i když pár záporů bych stejně našla. Také bych ještě na začátek upozornila, že tento příběh byl již jednou v roce 2007 vydán pod názvem Přebyteční, nyní je kniha vydána zvonu pod novým názvem Deklarace smrti a ten je určitě zajímavější, tedy alespoň pro mě.

Když už jsem rozkousla těch pár záporů, tak u nich rovnou zůstanu. Jedním takovým je fakt, že autorka se ze začátku hodně rozepisovala. Pořád omílala jedno a to samé, což po nějaké polovině knihy začne nudit. Nebylo by tedy vůbec špatné, přidat trochu více akce, honiček, boje a rychle posunout děj pryč ze zdí Grange Hallu…

Co v knize ale najdete? Určitě napětí a zajímavé zvraty, které si mě získaly, a díky tomu mohu říci, že se mi kniha vcelku líbila. Nebyla to ta nejpovedenější dystopie, ale zato to byla jedna z prvních a to se cení!

Kniha příjemně ubíhala ani jsem se nenadála a byla jsem za půlkou, je to taková ta jednohubka, kterou smlsnete na posezení…

Také se ještě jednou musím zmínit o dobře vymyšleném a dobře domyšleném ději. Opravdu! Často když čtu nějakou knihu, tak si říkám, tohle nejde nebo vždy to jde vyřešit takto, tak o čem pořád přemýšlí… Zde jsem si to neříkala, nenašla jsem jedinou skulinku v ději a toho si velmi cením!

Sečteno podtrženo, knihu mohu doporučit, je super na zahnání dlouhé chvíle, nicméně moc od ní nečekejte.


1. Proč jsem si vybral/a právětuto knihu?
Abych pravdu řekla, tak tato kniha mě jako první zaujala svoji obálkou a díky tomu jsem si k ní vyhledala také anotaci…

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Přeplněný svět

3. Definujteknihu jedním slovem.
Přebyteční

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Musím říci, že paní Sharpeovou jsem si docela oblíbila, i když má v knize velmi málo prostoru.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Zajímavý námět, který by se v budoucnu mohl stát do jisté míry skutečností.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Do knihy bych zanesla více akce.

7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikča Nikča | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 10:45 | Reagovat

Ahojky! Hrozně mě potěšilo tvé nadšení, že jsem zpátky! :D Ale musím říct, že za tu dobu, co jsem se odmlčela, jsem nic nepřečetla :/ Je pravda, že té školy je teď víc než dost..ale o prázdninách jsem si řekla, že na tom fakt zapracuju! Už mám i jednu koupenou- iQ84- Haruki Murakami..četlas? :) Jinak k tvojí knize..jak jsi říkala, že příběh už jednou vyšel pod jiným názvem...jsou ty knihy totožné? obsahem? Taky mě zaujala obálka :D A už si šetřím na knihovničku z Ikei ^^

2 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 11:16 | Reagovat

Mne s apráveže viac páčil dej v Grange Hall 8) Tam to bolo také zvrátené a zaujímavé, akonáhle sa dostali von, tak ma to mierne nudilo, ale knižka je skvelá 8)

3 Nikča Nikča | E-mail | Web | 28. dubna 2013 v 0:41 | Reagovat

Ty jo, ta bude asi za dýl než si ji koupím, ptž na mé poměry stojí dost a teď toho budu do bytu kupovat postupně víc, ale těším se! :D a určo ji pak vyfotím! :D Ježiš, tak teď se trošku bojím..uznávám, že jsem podlehla reklamě, ale doufám, že to bude dobrý! :D A tuhle tvojí si taky koupím :D Ať mám o prázdninách co dělat...táta mě poprvý od mých 15tých narozenin nevykopne na měsíc z ČR, ptž mu budu pomáhat s čerstvě narozenýma dětma, tak snad bude čas na odpočinek u bazénku s KNÍŽKOU, což je mi už dlouho neznámý pojem! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...