Duben 2013

Recenze na knihu: Deklarace smrti

20. dubna 2013 v 10:21 | Nells |  Books reviewKdyž se mi kniha dostala do ruky, nevěděla jsem, co od ní mám čekat, jaké si dělat nároky atd. Nyní s jistotou mohu říci, že nezklamala, i když pár záporů bych stejně našla. Také bych ještě na začátek upozornila, že tento příběh byl již jednou v roce 2007 vydán pod názvem Přebyteční, nyní je kniha vydána zvonu pod novým názvem Deklarace smrti a ten je určitě zajímavější, tedy alespoň pro mě.

Když už jsem rozkousla těch pár záporů, tak u nich rovnou zůstanu. Jedním takovým je fakt, že autorka se ze začátku hodně rozepisovala. Pořád omílala jedno a to samé, což po nějaké polovině knihy začne nudit. Nebylo by tedy vůbec špatné, přidat trochu více akce, honiček, boje a rychle posunout děj pryč ze zdí Grange Hallu…

Co v knize ale najdete? Určitě napětí a zajímavé zvraty, které si mě získaly, a díky tomu mohu říci, že se mi kniha vcelku líbila. Nebyla to ta nejpovedenější dystopie, ale zato to byla jedna z prvních a to se cení!

Kniha příjemně ubíhala ani jsem se nenadála a byla jsem za půlkou, je to taková ta jednohubka, kterou smlsnete na posezení…

Také se ještě jednou musím zmínit o dobře vymyšleném a dobře domyšleném ději. Opravdu! Často když čtu nějakou knihu, tak si říkám, tohle nejde nebo vždy to jde vyřešit takto, tak o čem pořád přemýšlí… Zde jsem si to neříkala, nenašla jsem jedinou skulinku v ději a toho si velmi cením!

Sečteno podtrženo, knihu mohu doporučit, je super na zahnání dlouhé chvíle, nicméně moc od ní nečekejte.
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...