Březen 2013


Recenze na knihu: Nepřítel mého nepřítele

22. března 2013 v 14:50 | Nells |  Books review

Na knihu jsem se hodně těšila už od doby, co jsem zjistila, že by mělo vyjít pokračování knihy Nebezpečná láska. Tato kniha mě totiž velmi nadchla a jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla a mám ji v knihovničce, určitě oba díly zase jednou vytáhnu a znovu přečtu, jelikož to opravdu stojí za to!

Obálka?
Obálka se nese ve stejném nebo podobném duchu jako k "prvnímu dílu", nicméně k sobě ladí a to jak přední stranou tak hřbety. Opět je na pozadí New York a jsou zde také tváře hlavních hrdinů (Tedy nejspíše, proč by tam jinak byly, že?), kteří se pro tento díl změnili.

Oč tu vlastně běží?
Jak jsem již zmínila, autorka změnila hlavní postavy a tohoto faktu jsem se trochu bála, jelikož jsem si v prvním díle velmi zamilovala "úžasného" Mike. Měla jsem proto obavy, aby mě i druhý díl bavil a abych si nezkazila svůj dobrý dojem z tohoto příběhu. Nicméně všechny pochybnosti se po několika stránkách rozplynuly, jak pára nad hrncem a já si čtení skvěle užila, protože v Mikeovi a Robertovi se bratři rozhodně nezapřou.

Hnedka po pár stránkách se děj rozjede na plné obrátky a kniha začne být napínavá, akční a hlavně romantická, což znamená, že se do knihy ihned začtete a musíte číst až dokonce. Například já díky této knize, kterou jsem nedokázala odložit, jsem šla do školy, když jsme psali spoustu písemek, naprosto nenaučená, ale hlavní bylo, že jsem dočetla knížku a vím, jak to dopadlo, ne? Proto taková menší rada: než se do této knihy pustíte, doporučuji nejdříve udělat všechno, co musíte, potom už čas nebude!

Nicméně přibližně za polovinou knihy, akčnost a napínavost trochu polevují. Je zde rozepsána idylka, kterou si hlavní postavy stoprocentně zaslouží, než se budou muset vrátit do reality. Jedno plus tu ale je a to Mike a Paige, alespoň pár stránek s nimi…

Pokud však čekáte nějaké velké finále prostřednictvím mafiánské rvačky, přestřelky, honičky nebo smrti, jste zde na špatné adrese. Toto se v mírné formě odehrává pouze v první polovině knihy, poté už je to jen a jen romantika.
Abych ale pouze nechválila, musím vytknout moc růžový konec. Jo, neskončilo to všechno, tak jak chtěli, nicméně na mě to bylo pořád trochu víc přeslazené? To je možná pouze můj názor… Co jsem si ale vysnila a nestalo se, jak u Mike tak i teď u Roberta, je to, že jsem chtěla, aby u mafie zůstali.

Slova píše, takto…
Zde se velmi změnilo to, že se zde střídají osoby, z jejichž pohledu je příběh vyprávěn. V každé kapitole má svůj prostor Joan a Robert. Docela se mi tento způsob vyprávění líbí a začínám ho mít fakt ráda. Jinak spisovatelka píše nádherně, jak již z recenze vyplývá, určitě si koupím její další knihu (snad nějaká bude), jelikož její knihy jsou úžasné a dokážou čtenáře odtrhnout od reality…

Sečteno podtrženo…
Jak z celé recenze velmi jasně vyplývá, kniha se mi velmi líbila a moc moc chci další…


Recenze na knihu: Dokonalý sen

7. března 2013 v 18:58 | Nells |  Books review


Na knihu jsem se těšila od doby, co jsem dočetla první díl. Hnedka jak mi kniha dorazila, musela jsem ji začít číst, všechny ostatní šly tou dobou stranou a já ji nedokázala odložit, dokud jsem ji celou nedočetla.

Obálka?
Ta se nese v podobném duchu jako obálka k prvnímu dílu, tentokrát ale není laděná do zelena nicméně do modra. Holka na obrázku už není v bublině, ale dostává se z ní ven, takže skvěle vystihuje příběh. Co víc bych měla dodávat, abych vám sdělila, že obálka je super, stejně jako u předešlého dílu!

Slova píše, takto…
Spisovatelka spát umí, o tom nás přesvědčila už v prvním dílu, kdy z nezáživného děje vytvořila něco, co chytne a nepustí, pouze stylem jakým to čtenáři podala. Tentokrát se ovšem dočkáme i nějakého tohoto napětí a akce navíc, což rozhodně není na škodu.

Co je ale v tomto díle nové, je, že se střídají pohledy osob, který příběh vypráví. V prvním díle jsme byli zvyklí, že je příběh psán v ich formě z pohledu Cassia. V tomto druhém díle se po kapitolách střídají ve vyprávění právě Cassia a Ky. Bylo zajímavé číst příběh z pohledu obou hlavních postav. Bylo opravdu zajímavé, sledovat, jak se snaží navzájem najít. Nicméně nám tento fakt hodně prozrazoval, věděli jsme, kde jsou obě hlavní postavy, a tak jsme se mohli samy dovtípit, jestli se blíží k sobě nebo jestli hledají na nesprávných místech.

Oč tu vlastně běží?
Co do děje je tato kniha určitě bohatší. Jak už bylo nakousnuto v prvním díle, Cassia je rozhodnuta najít Kye, a proto se vydává na velmi nebezpečnou cestu do vnějších provincií. Co mě zde trochu zarazilo, bylo, s jakou lehkostí se ti dva našli, samozřejmě hodně riskovali atd. Nicméně já jsem realistka, a tak mi na mysl ihned přišla pochybnost: Jaká je pravděpodobnost, aby se dva lidé, bez použití jakékoli technologie, našli na území nějakého většího státu? Může se jim to podařit hnedka na poprvé...?

Když už si myslíme, že známe postavy dobře a jejich chování nás nemůže překvapit, tak se to také stane. Druhou polovinou knihy, mě provázela otázka: "Co je Xanderovo tajemství?

Jsou postavy lidi?
V tomto díle se objeví rovnou několik nových postav, které v knize dostanou docela dost prostoru. Jako první je to Vick, jenž mě vcelku zaujal a ráda jsem si četla scény s ním a Kyem. Dále je to Eli, což je menší klučina, kterého Ky zachrání, jsem zvědavá, jestli o něm v posledním díle bude nějaká ta zmínka. A v neposlední řadě je to Indie, která mě z nich zaujala nejvíce, je totiž tajemná a špatně se odhaduje.

Sečteno podtrženo…
Těším se na další díl, protože i tento skončil velice otevřeně a napínavě. Dočkali jsme se o špetku více akce a napětí, nicméně díky autorčinu skvělému stylu psaní se kniha četla skoro sama!

Děkuji nakladatelství Knižní klub za poskytnutí recenzního výtisku!

Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...