Zimní dumání (4)

4. ledna 2013 v 16:48 | Nells |  Zimní dumání

Nezapomenutelné knihy
aneb Knihy, na které bychom nikdy nechtěli a nemohli zapomenout
Ne každá nezapomenutelná kniha musí být zároveň vaší nejoblíbenější knihou. Někdy jsou to knihy, které na vás něčím prostě jen udělali dojem, jindy zase knihy, které byly tak hloupé, že na ně možná díky té pitomosti ani nezapomenete. Jaké knihy jsou právě pro vás ty nezapomenutelné. A proč? Co musí mít kniha, abyste ji mezi nezapomenutelné zařadili? A naopak, které knihy zapomenete - někdy i velice rádi.
Jako první, ať to máme z krku, řeknu, že rozhodně nikdy nezapomenu na Stmívání. Nebude to tím, jak moc se mi příběh líbil (a to se mi fakt moc líbil), ale spíše tím, že po přečtení celé série, jsem se s příběhem nedokázala rozloučit, četla jsem na internetu povídky atd. No, zkrátka a jednoduše jsem celý jeden rok (jako opravdu), žila jen pro tyto knihy a četla je stále dokola! Nyní se musím pochválit, už dva roky jsem knihy nečetla a stále si je pamatuju dost přesně asi je rok dlouhá doba…
Dále si určitě budu pamatovat Vampýrskou akademii, tato série se mi velice líbí a samotnou autorku mám velice moc ráda. Její knihy - tedy VA - jsem četla díl po díle, jak vycházely, takže jsem knihy chtě nechtě četla dlouhou dobu. Přečetla bych si sérii znova, ale pořád si ji - jak jsem psala - pamatuji a to mě potom knihu nebaví číst. Není to prostě ono, když víte, co se stane, nemůžete se bát… Zde tedy doufám, že je zapomenu, ne proto že by se mi nelíbily, ale abych si je znova mohla přečíst!

Co bych naopak ráda zapomněla je kniha Polibek pro Annu. Asi se teďka divíte, nicméně mě se tato kniha nelíbila, nebo lépe řečeno, jsem od ní čekala moc. Po všech těch kladných recenzích, které jsem na ni četla, přišlo velké zklamání. Nebudu rozebírat proč, chápu, že někomu se líbí a vy chápejte, že někomu se holt nelíbí. To samé jsem prožila i u Křídel, prostě si neumím představit rostlinu úplně stejnou jako lidé, kdyby se alespoň něčím lišili… Také bych ráda zapomněla na knihu Erebos, co jsem četla vaše recenze na ní, byli většinou kladné, nicméně oproti Modré sféře mi to přišlo jako dost slabé kafe!

A co vy? Co si chcete pamatovat a co chcete zapomenout?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 4. ledna 2013 v 17:52 | Reagovat

Twilight jednoznačne navždy v pamäti 8)

2 pompin pompin | Web | 5. ledna 2013 v 10:24 | Reagovat

Ahojky, máš moc pěkný blog a ještě lepší články.
Pokud vedeš, ráda bych byla tvým affs, nebo OS.

Můj blog se zaměřuje na knihy a mám ho již asi rok, ale plně rozjet se ho chystám až teď :).

Pokud nemáš OS, nebo affs. Byla bych ráda jen za vzájemné komentování článku tipu: "já okomentuji článek, ty klikneš na můj web a okomentuješ článek u mě" a tak pořád dokola :)...

Jestli máš chvilku času koukni prosím na můj blog, udělá mi to obrovskou radost. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...