Recenze na knihu: Dokonalý pár

8. ledna 2013 v 20:48 | Nells |  Books review

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst přibližně už od léta, ale pořád jsem se neměla k její koupi, až nakonec jsem si o ní řekla babičce a k Vánocům jsem ji dostala. Hnedka teď vám prozradím, že kniha mě doslova unesla a velmi jsem se do příběhu vžila, takže oproti těm, pro které je kniha zklamání, pro mě je milé překvapení. Možná proto že jsem od knihy nic moc neočekávala…

Tak mi připadá, že poslední dobou jsem přesedla z upířích knih na dystopie. Kdybych měla napsat pomyslný žebříček, musím přiznat: "tato by byla skoro na prvním místě". Příběh se mi líbil více než Zahrada nesmrtelnosti nebo Banka těl. (Divergenci jsem ještě nečetla!) Nicméně na Hunger games tato kniha nemá, tak citová bohužel není, i když je to velmi těsné!

Sice to není kdoví jak propracovaný příběh, nicméně čte se velmi dobře a čtenář knihu nedokáže odložit dokavaď ji nedočte. Já sama jsem se velmi divila, jak mi mizely stránky před očima, nechtěla jsem knihu dočíst a poslední stránky jsem se děsila. Právě tak se pozná dobrá kniha, tím že ji čtenář nechce dočíst, chce číst dál!

Abych pravdu řekla, spisovatelka se mohla více rozepsat. V knize toho bylo opravdu málo! Také musím, ač nerada podotknout, že v knize bylo skoro žádná akce. Nechápejte špatně, napětí to tam bylo celou dobu, právě kvůli němu jste museli číst dál, nicméně nějaký boj atd. to v knize není. Tedy najdete tam napětí a hodně citů, myšlenkových pochodů… Bylo opravdu zajímavé sledovat, jak se Cassie postupně mění ze vzorné holčičky na "rebelku".
Co mě v knize štvalo a zároveň se mi líbilo (pokud to jde) byl princip Společnosti a to, jak fungovala. Opravdu jsem chvílemi nevěřila, že ti lidé to strpí nebo že se nevzbouří… Opravdu jsem nad tím kvetla, jak mohou být šťastní? Vždyť o svém životě vůbec nerozhodují, pouze dělají to, co jim Společnost nařídí, jako divadelní figurky! A o tom kniha právě je!

Pokud čtete moje recenze pravidelně, možná jste si všimli, že si většinou oblíbím ty partnery, které si potom hlavní hrdina(ka) nevybere. Tady to není výjimkou, prostě mám raději Xandera. Toto není žádné spoilerování, jelikož celá kniha je o tom, jak Cassie hledá možnost, jak být s Kyem. A proč mám raději Xandera? Asi proto, že on o ní přijde, nechá ji jít, aby byla šťastná, zřekne se svého štěstí kvůli ní. Zatímco Kye ji vlastně vystavuje velkému nebezpečí!

Asi nemá cenu tady ještě něco víc psát, podstata je asi každému jasná. Úžasná kniha (dystopie), sice ne moc akční za to ale nikoho nenechá knihu byť na okamžik odložit, prostě ji musíte dočíst! Moc se těším na další díl a i na to, jak celý tento příběh dopadne!

Knihu si můžete pořídit na Livro.cz!


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Hodně jsem o této knize slyšela, viděla jsem trailer a taky má moc pěknou obálku!
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Dokonalý život
3. Definujte knihu jedním slovem.
Správci
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Musím říci, že Cassie jsem si oblíbila ani nevím kvůli čemu, nicméně je mi velmi sympatická!
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Super příběh a zajímavé prostředí, kde se příběh odehrává, musím autorku pochválit.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Moc krátké, kniha by mohla být delší…

10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 22:26 | Reagovat

Ja som jej  plný počet nedala, chvíľami ma nudila, priznám sa 8D No napríklad Pasca ma nenudila vôbec 8D
Divergenciu si určite zamiluješ, je skvelá 8)
Ešte k Dokonalému páru, páčilo sa mi ako ju Ky učil písať 8) Bolo to romantické a myslím, že 2. diel bude omnoho lepší a akčnejší, takže sa na to už teším. Xander má tiež svoje dobré chvíľky, veľmi som rozmýšľala pri výbere môjho favorita, ale myslím, že Cassia s Kyom sú si tak nejak zvláštne súdení 8)
Pekná recenzia.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...