Zimní dumání

18. prosince 2012 v 19:26 | Nells |  Zimní dumání

7.12. - A teď to zkusím já
aneb Knižní postavy, se kterými bych si ráda vyměnila místo
Taky si někdy během četby knihy představujete, že byste si s hlavním hrdinou nebo hrdinkou vyměnili místo? Alespoň na chvíli, abyste sami mohli zažít to dobrodružství na vlastní kůži. Ale ne zase na tak dlouho, abyste se dostali do nějaké prekérní situace. Anebo byste byli rádi po boku své oblíbené postavy a ukázali jí, v čem se mýlí, co je špatně. A tak dále…


14.12. - Knižní zlozvyky
aneb Nemůžu si pomoct, ale pořád to dělám.
Jste na své knihy až přespříliš hákliví, takže je nepůjčujete skoro nikomu? Dáváte si pozor, abyste si při čtení stránky nějak neumazali, neohnuli, nepotrhali? Anebo naopak při čtení vesele zblajznete pomalu cokoliv a je vám to tak nějak jedno. Klidně si berete knihu i do vany. Rádi si u knihy pouštíte hudbu, film, anebo se díky nim nemůžete soustředit a potřebujete naprosté ticho? Jaké zlozvyky máte vy?

21.12. - Je tohle možné?
aneb Mohly by knižní romance existovat i ve skutečném světě?
Autoři nás ládují kde čím. Romance v knihách tedy nemusejí tak úplně odpovídat reálnosti, častokrát skoro vůbec. Už jste si někdy říkali, jestli by bylo možné, aby nějaké takové milostné vztahy a partnerství dokázaly fungovat i v našem světě? Je vůbec reálné, aby se některé protiklady daly dohromady a opravdu spolu zůstaly?

28.12. - Nezapomenutelné knihy
aneb Knihy, na které bychom nikdy nechtěli a nemohli zapomenout
Ne každá nezapomenutelná kniha musí být zároveň vaší nejoblíbenější knihou. Někdy jsou to knihy, které na vás něčím prostě jen udělali dojem, jindy zase knihy, které byly tak hloupé, že na ně možná díky té pitomosti ani nezapomenete. Jaké knihy jsou právě pro vás ty nezapomenutelné. A proč? Co musí mít kniha, abyste ji mezi nezapomenutelné zařadili? A nakopak, které knihy zapomenete - někdy i velice rádi.

4.1. - Jak vypadá hrdina
aneb Jaký musí hlavní hrdina či hrdinka být, aby byla přesně podle mého gusta?
Vybíráte si občas knihy podle toho, jak je charakterizován hlavní hrdina? Podle toho, co ho čeká, jak se zachová a jaký má slovník? Jaký musí být hrdina či hrdinka být, aby vám přesně sedla do noty? Jaké vlastnosti a charakter máte rádi? S jakými hrdiny se ztotožňujete? Jaký vzhled postav preferujete?

11.1. - Nedokončené série
aneb Knižní série, ke kterým se nejspíš hned tak nedostanu
Někdy začnete knižní sérii, ale už po prvním díle ji vzdáte, protože vás nebaví. Jen tak tak jste vůbec dokončili první knihu a nedokážete si představit, že byste takhle měli trpět dál. Většinou už nečtete dál… ale jindy se zase donutíte k dalším dílům a jste rádi, protože se nakonec ukáže, že je série díl od dílu lepší a lepší. Kdybyste to vzdali hned po prvním díle, nedošli byste až k tomu poslednímu a série by se třeba nezařadila mezi vaše oblíbené. Jak jste na tom s dokončením sérií vy?

18.1. - Nadpřirozené bytosti
aneb Které nadpřirozené bytosti v knihách máme rádi a které spíš nesnášíme
Těžko říct, jestli existuje nadpřirozená osobnost, se kterou bychom se na stránkách knih ještě nesetkali. Anebo jich je ještě poměrně hodně. Každopádně které bytosti máte v knihách rádi a které ne? Preferujete spíš upíry, vlkodlay, anděly, víly, mimozemšťany nebo někoho jiného? Proč ty a proč ne tamty?

25.1. - Knižní blogy
aneb Co mám a nemám ráda na knižních blozích
Poněkud ošemetné téma, ke kterému ovšem máme všichni co říct. Každý máme nějaké blogy, které rádi čteme. Ale já se neptám přímo na ony blogy. Chtěla bych vědět, co vás na blozích baví. Co máte rádi. Jsou to samotní blogeři, nebo recenze, nebo projekty? A co zase rádi nemáte a otravuje vás to. Co vás vyloženě odradí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...