Listopad 2012


Recenze na knihu: Zlatá lilie

27. listopadu 2012 v 18:36 | Nells |  Books review

Kdo by neznal spisovatelku Richelle Mead nebo slavnou sérii knih Vampýrská akademie? Troufám si říct, že asi nikdo kdo čte YA literaturu! Právě Zlatá lilie je druhý díl série Pokrevní pouta, která volně navazuje na již zmíněnou VA. Po přibližně roce se fanouškové tohoto příběhu dočkávají dalšího dílu. Musím říci, že já osobně jsem odpočítávala dny, kdy konečně vyjde a hnedka jak mi kniha přišla, jsem se musela pustit do čtení…

Nádherná obálka laděná do "zlatožluté" barvy, která se pomalu vůbec neliší od originálu… prostě fantazie. Styl spisovatelky jsem zde na blogu probírala již mnohokrát, (Například v recenzi na minulý díl nebo v článcích o sérii Sukuba…) takže jen tak v kostce. Richelle dokáže čtenáře vtáhnout do knihy, hnedka na prvních stránkách, a dokáže si ho udržet až do posledního slova. (Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit!) Umí vše velmi barvitě vylíčit, navíc píše v tzv. ich formě, jenž je mi nejsympatičtější.

Opět se ocitáme v Palm Springs, které se svým sluníčkem není zrovna to nejrůžovější místečko pro bandu upírů, nicméně, když se snažíte někde schovat, je právě toto to nejlepší! Sydney už nějaký ten měsíc pomáhá upírům v "zařazení se do normálního lidského života"… Po té co si u alchymistů nadělala několik problémů a následně si je v minulém díle vyžehlila, si ovšem není tak jistá, jestli je vůči svému druhu tak loajální, jak si ostatní myslí a jak by správně měla být. Pobyt mezi upíry totiž způsobil, že už je začíná brát jako svoje kamarády, což by v očích alchymisty mělo přicházet v úvahu!

V tomto díle Sydney už pouze neřeší problémy, ale konečně se zde rozvíjí i její soukromý život. Spisovatelka celkově v tomto díle dala hodně průchodu pocitům a vztahům mezi postavami. Sydney se seznámí s Braydenem, který je, jak stvořený právě pro ni. Také je chytrý, spolehlivý… Nicméně je ten pravý? Eddie je pořád tajně zamilovaný do Jill, navíc k tomu musí čelit Angelině, jenž je rozhodnutá ho za každou cenu získat…

Sydney se také musí postavit proti hodnotám, které jí alchymisté od útlého dětství vštěpovali, aby zachránila Soňu ze spárů lovců. Už jen to, že je nucena kouzlit, je pro ni dost velký oříšek, navíc začíná mít pochybnosti o alchymistech, co před ní tají?

Morojové, dhampýři, Strigojové, alchymisté to už je plno různých ras a v tomto díle k nim přibude nová neboli bojovníci světla. Jak se dozvídáme, jsou něco jako lovci upírů, který je posedlý stařík Clarenc. To oni způsobují v tomto díle problémy, více neprozradím!

V tomto díle se dozvíme plno nových faktů a dějová linie se opět posune o pěkný kousek dopředu. Richelle nám v tomto díle nabídne snad úplně všechno: akci, napětí, lásku atd. pro každého se tu něco najde. Sice se pár věcí dovyřeší, nicméně je toho plno proč se těšit na další díl! Většinou se nemůžu dočkat, až knihu dočtu, tentokrát jsem se konce děsila, jelikož to znamená, že musím nějaký ten měsíc čekat na další díl… Asi ani nemusím říkat, že tuto knihu doporučuji všemi deseti, to je podle celé recenze jasné!


30 Day Book Challenge (09: Kniha, ze které ti je špatně)

25. listopadu 2012 v 13:44 | Nells |  30 Day Book Challenge
Nejdříve bych se chtěla omluvit za to, že minulý týden článek nevyšel, ovšem nyní mi dává škola dosti zabrat. Snad se to v prosinci zlepší...
Abych to moc nezdržovala, tento týden to bude kniha Saturnin, jelikož jak tak vzpomínám, tak tuto knihu jsem nedokázala vůbec dočíst. Vlastně jsem přečetla pouhých cca 40 stránek a vůbec jsem nevěděla, co to čtu = nebyla to moje "krevní skupina"!


Bylo nebylo (21) Zlatá lilie

22. listopadu 2012 v 16:57 | Nells |  Bylo nebylo
Právě čtu: Zlatá lilie
Autor: Richelle Mead
Věta: Většině lidí by připadalo děsivé, kdyby je někdo uprostřed bouřlivé noci zavedl do podzemního bunkru.

Recenze na knihu: Memento

20. listopadu 2012 v 19:09 | Nells |  Books review

Když jsem poprvé uslyšela o této knize ani jsem o ni v mysli moc nezavadila. Bylo to ve škole a mně zmínka o ní prošla jedním uchem tam druhým ven. Až potom co jsem o této knize slyšela asi 4krát a to jak ve škole tak i třeba na internetu, rozhodla jsem se, že si knihu někdy v budoucnu pořídím. Nějak jsem se při rozhovoru s mamkou dostala k Mementu a ona mi řekl, že bychom někde knihu měli mít. Samozřejmě jsem ji našla a hnedka se dala do čtení…

Ze začátku mě kniha dostala, bylo to něco naprosto odlišného od toho, co se čte dneska. V příběhu nejsou upíři, vlkodlaci ani víly nebo jiné nadpřirozené bytosti. Jsou zde "obyčejní" náctiletí, kteří nejdříve fetují z nudy… a potom už jen proto, že prostě musí!!! Na ono téma je toto moje první kniha a určitě si někdy v budoucnu přečtu i další (např. My děti ze stanice zoo). Jen škoda že u nás na škole není kniha v povinné četbě na maturitu. A co u vás?

Co mi trochu vadilo nebo spíše mátlo hlavu? Autor příběh nevypráví chronologicky. Prolíná dva děje a ze začátku dá práci uvědomit si, kdy se co vlastně stalo. Příběh vypráví už dospělý Michal, kterého odvezou na pokraji života do nemocnice, kde se zotavuje z "fetu". Druhá linie je, jak vzpomíná, jak to všechno začalo… Postupně se propracovává léty až do doby, kdy se dostane do nemocnice. (Tam se nicméně během celého příběhu dostane mnohokrát…)

V knize jsou úžasné úvahy, takže teďka lituji, že jsem si je nevypisovala. Michal měl úžasné myšlení, tím chci říci, že se mi moc líbilo, jak uvažoval o drogách. (Teďka se mi bohužel nedaří nic najít na ukázku! Musíte si to tedy přečíst…) Tím však nemyslím to, jak potřeboval drogy…
V příběhu se snaží několikrát s drogami přestat, jelikož si uvědomuje, co s ním drogy dělají, ovšem nedaří se mu to. A právě tady už mi kniha začala připadat, že se pořád točí dokola. Drogy, odvykačka, drogy, odvykačka… Asi po třetí, když se toto kolo zopakovalo, jsem pochopila, že vyléčení do toho zase rychle mohou spadnout… A přestalo mě bavit, číst o tom pořád dokola. Možná by to chtělo knihu skončit dřív nebo něčím jiným okořenit.

I když byl Michal feťák, získal si trochu mojí sympatie, protože to jak se zachoval poprvé u soudu a kryl Evu hlava nehlava, by asi udělalo jen málo lidí.

Abych to trochu shrnula, je to úžasná kniha, která bude pro ty, co čtou pořád jen samé YA knihy, velkým zpestřením jídelníčku. Sice jde v knize pořád dokola jen o jedno, to ale neznamená, že by kniha byla kdoví jak nudná. Já ji četla s velkým nadšením, sice měla pár much, ale která kniha je nemá?

Knihu si můžete koupit na Livro.cz!


Recenze na knihu: Temné vize: Vášeň

13. listopadu 2012 v 19:18 | Nells |  Books review

Tato kniha stejně jako dvě předešlé je z pera známé spisovatelky L. J. Smith, která má na svém kontě velice populární sérii Upíří deníky! I já mám tento příběh ráda, bohužel ale pouze jeho seriálovou verzi, knižní mi moc nesedla, nicméně pár dílů doma mám…
I obálka tohoto dílu pokračuje ve stejné linii. Tedy dívka vzhlížející vzhůru se zakalenýma očima. Nicméně tentokrát není laděna do fialové ani modré barvy nýbrž do červené. Tato barva úplně přesně vystihuje název: Vášeň.

Jak je u této autorky zvykem (tedy alespoň podle toho co jsem od ní četla) i tento příběh je vyprávěný ve třetí osobě… Jak můžete vědět, tento styl mi není zrovna dvakrát po chuti, ovšem musím říci, že tentokrát mi to tolik nevadilo, sice bych to raději viděla z pohledu Kaitlyn celé, ale s tím nic nenadělám!

Oproti druhému dílu, kde jsme se moc akce nedočkaly, je zde všeho více. Při čtení jsem se nenudila, a jakmile jsem se do knihy začetla, nedokázala jsem ji odložit. Kaitlyn se sama na vlastní pěst vydává do Institutu za Gabrielem, odhodlána najít a zničit krystal. V minulých dílech jsem nechápala, proč si všichni myslí, že Kaitlyn je "drsňačka…", teďka s nimi plně souhlasím. Má odvahu…

Každý si zde přijde na své. V knize je jak napětí, akce, láska… Kdo by nebyl napnutý, když se Kaitlyn ocitá sama v domě plném šílených lidí, kteří jsou odhodláni ji zničit, jakmile šlápne vedle. Jako v každém díle se i zde odehraje taková ta "závěrečná bitva".

Přibylo i několik nových postav! Na scénu se konečně pořádně dostanou i lidé z takzvané původní pilotní studie, se kterými nyní Joyce pracuje. I dva, kteří z krystalu úplně zešíleli… Do ústraní jde bratrstvo, v knize je o něm jen několik narážek, ale moc prostoru mu zde spisovatelka nevěnuje.

Stejně jako lidé přibudou i jejich nové schopnosti a pokusy s nimi, které nyní již nejsou vědecké, jako bývali kdysi. Nyní jsou to pokusy/tréninky, jak svoje schopnosti využít při různých nezákonných činnostech…

Plno postav jako je například Gabriel, Joyce, Lydie a další pořád mění strany, pomalu celou knihu jsem hádala, na jaké straně nakonec budou. Zda jsou hodní či zlí! Jak to dopadne, vám prozrazovat nebudu, to si přečtěte!

Co ale prozradím je, že na konci bude velký happy end! Sice jim to přeju, ale myslím, že takto lehce se z tak těžké situace nejde vykroutit. Přesněji nějaká "oběť" tam padnout měla… Nemusela být v podobě lidského života, ale nemělo to zkrátka skončit tak růžově!

Super oddychové čtení, pokud jste četli první dva díly a alespoň trochu se vám líbili, tak si stoprocentně přečtěte i tento závěrečný díl celé trilogie, jelikož ten je z celé série nejlepší!

Vyhlášení vítězů hopu!

12. listopadu 2012 v 14:52 | Nells |  Hopy

Jako první bych chtěla poděkovat nakladatelství Metafora za poskytnutí části ceny!
Tak tedy nehodlám tady nějakou dlouhou dobu mluvit, prostě rovnou k věci, vítězem je:

Rodaw

(za chvíli odešlu email a gratuluji)

30 Day Book Challenge (08: Kniha, která tě děsí)

11. listopadu 2012 v 18:50 | Nells |  30 Day Book Challenge
Zde bych zvolila asi knihu Noční můry nikdy nespí. Ne, že by mě kniha vyloženě děsila, jen je trochu hororová, já jak tak přemýšlím se u knihy většinou nebojím spíše jsem napnutá...
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...