Říjen 2012

Halloweenský knižní hop

31. října 2012 v 17:24 | Nells |  Hopy
Ahojky!
Tak i já jsem se po dlouhé době váhání, rozhodla zapojit do nějaké té soutěže…
Soutěž pořádá Vendea.


!Ještě než začnete vyplňovat formulář, vám chci říci, že můžete získat pouze jeden vstup!
Všechna políčka jsou povinná!
Přeju vám hodně štěstí!!!

Formulář


Vítěz je jen jeden!!!


Pravidla:
  • Hop trvá od 31.10. do 11.11.2012
  • Zasílám pouze do Česka. (Slovensku se omlouvám, ale soutěž pořádám prvně, takže nemám moc zkušeností…)
  • Soutěžícím musí být více jak 13 let. (mladší se svolením rodičů)
  • Výherce vylosuji pomocí Random.org
  • Soutěžící má 72 hodin na odpověď na vítězný email. Jestliže do dané doby neodpoví, vylosuji někoho jiného.

1.Vendea's dream world of books6.I love books ♥11.My Alternative World of Books
2.Kath's world of books7.Jane's Books12.Incredible Books
3.Books are my passion8.Hráblík13.Sam ff
4.Books and smile9.Lucy´s Little World14.Nells
5.Obsidiánový motýl10.Terisekk - Knižní zašívárna

Recenze na knihu: Luxus

30. října 2012 v 19:15 | Nells |  Books review

Na tuto knihu jsem na internetu narazila už někdy v zimě, ovšem pořád nebyl čas si ji přečíst a ani peníze, jelikož jsem měla a pořád mám plno knih, které bych si ráda přečetla. Nicméně jsem při brouzdání po internetu narazila na výzvu Čtení na slepo, zkusila jsem si tedy nějakou tu knihu vylosovat a bylo to… Sice se mi kniha asi měsíc válela na poličce, to nevadí, mám ji konečně přečtenou a musím říci: "Líbila se mi!"

Když jsem knihu brala do rukou, bála jsem se, jestli se mi bude líbit. Říkala jsem si, že hezká obálka ještě neznamená i dobrou knihu. Děj se navíc odehrává na přelomu 19. a 20. století a po otevření knihy také zjistíte, že písmenka jsou dost malá. Jakmile přečtete první tři strany, přečtete i ty tři poslední. Opravdu koupě této knihy nelituji. Klidně s čistým svědomím prohlásím, že kniha se mi líbila více než Polibek pro Annu. Tady je totiž jedno velké plus a to: nevíte, jak to skočí, sice tušíte, ale nevíte, zatímco u Anny mi konec byl jasný už na začátku!

Kniha je napsaná v er formě a ještě ke všemu se střídají postavy ve vyprávění, kdo čte moje recenze pravidelně, ví, že tento styl mi není zrovna dvakrát pochuti. Ovšem u této knihy mi to nevadilo, popravdě si to jinak napsané neumím představit. Dokázala jsem se knihy vžít a užít si ji celou.

Příběh bych přirovnala ke Gossip girl, musím se však přiznat, že tuto sérii jsem nečetla, soudím podle anotací…

Kdybych měla rozebrat postavy, bylo by to asi na hodně dlouho. Protože vzhledem k tomu, jak je kniha psána, je hlavních postav opravdu hodně. Tou nejhlavnější mi přišla Elizabeth, abych pravdu řekla, moc jsem si ji neoblíbila, za to její sestra mi velmi padla do noty, proto se také moc těším na pokračování. Doufám, že tam jí spisovatelka dá v knize více prostoru!

Ještě bych se trochu zmínila o Lině, což byla služka u Hollandových, která po propuštění prodala Elizabethino tajemství Penelopě. Někdy mi její úvahy přišly příliš dětinské, nereálné, až moc snílkovské na někoho, s kým se život zrovna nemazlil. Měla by tedy vědět, že vždy není všechno tak, jak si vysníme…

Abych to tak nějak shrnula. Kniha byla velmi milým přečtením, od knihy jsem čekala méně, takže jsem byla mile překvapena. Určitě si koupím brzy další díl… Opravdu doporučuji, suprově napsaný románek k dřívější doby… Chvílemi mi připomínal romány Jane Austenové!30 Day Book Challenge (06: Oblíbená YA kniha)

28. října 2012 v 13:39 | Nells |  30 Day Book Challenge


Tak to nám to pěkně utíká, pamatuju se, jako by to bylo před týdnem, kdy jsem se rozhodovala, jestli se zapojit či ne.
Abych tu netlachala o pitomostech… Tento týden je volba velmi těžká, jelikož většina mích knih je právě z tohoto žánru! Když tak přemýšlím, asi vyberu Vampýrskou akademii! To je totiž úžasná kniha a ještě hezčí série…


Recenze na knihu: Polibek pro Annu

26. října 2012 v 19:50 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Stephanie Perkinsová
Překladatelka: Jana Montorio Doležalová
Rok vydání (v ČR): 2012
Nakladatelství: Cooboo
Doba čtení: 13.10.2012-20.10.2012
Počet stran: 334
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Anotace:
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…


O této knize jsem hodně a hodně dlouhou dobu slýchala samé kladné věci, takže není divu, že jsem si knihu taky pořídila a přečetla. Na rovinu vám rovnou řeknu: "Mě zase tak moc neoslovila a rozhodně jsem z ní nebyla zase tak moc paf jako jiní."

Poslední dobou jsem si všimla, že mnoho nakladatelství přestává ke knihám dělat přebaly. Jestli je to kvůli zbytečným nákladům atd., to zde rozebírat nehodlám. Nicméně ani tato kniha není výjimkou! Na obrázku je sympatická holka na lavičce, tuším Anna, a za ní známá Eiffelovka. Co jiného by také mohla symbolizovat než fakt, že se děj bude odehrávat v Paříži? Obálka tedy určitě osloví…

Čekala jsem od knihy něco víc. Tak trochu jsem zklamání tušila už v polovině knihy, ale pořád jsem doufala, že se v knize stane nějaký převrat, který by knihu posunul o něco výš. Ten ovšem nenastal. A proto u mě kniha zůstala ve škatulce románů, u kterých známe konec už po přečtení první kapitoly…

V jistém ohledu mě Anna štvala a zároveň jsem s ní i soucítila. Chápu, že se Anny měl její táta nejdříve zeptat, než ji zapsal na školu ve Francii. Komu by se také líbilo, kdyby za něj rozhodovali druzí! Ovšem proč přes půlku knihy skuhrá, že ve Francii být nechce atd.? Já bych s ní hnedka měnila a myslím si, že plno lidí by chtělo být na jejím místě! Také nechápu, jak může být rok v Paříži a ani se po ní pořádně neporozhlédnou?

Co se mi na knize moc nelíbilo, byla její předvídatelnost a známá "klišé". Děj mi přišel spíše pro náctileté puberťačky… Od začátku jsem věděla, že Anna a St. Clair skončí spolu a bude velký happy end, který se opravdu konal…

Abych jen nekritizovala, moc se mi líbilo, jak to co udělala Anna Bridgette se potom stalo samotné Anně. Ti co knihu četli zřejmě tuší, na co narážím, nechci totiž moc spoilerovat!

Kdybych to nějak měla shrnout, tak tedy. Kniha byla příjemné počtení, od kterého toho moc neočekávejte, jinak budete zklamaní.

Čtení na slepo říjen

25. října 2012 v 17:58 | Nells |  Čtení na slepo
Konečně jsem se ke knize, kterou jsem si vylosovala někdy koncem srpna, dostala. Byla to kniha Luxus!
Také jsem se rozhodla vylosovat další knihy, i když asi mi to opět bute trvat déle než měsíc...
Na mém seznamu je 79 knih, co bych si ráda přečetla.
Vylosované číslo bylo 28, kde se skrýví kniha Jezdci časem.
Uvidíme za jak dlouho svůj nový úkol splním!

Bylo nebylo (19) Luxus

25. října 2012 v 17:52 | Nells |  Bylo nebylo
Právě čtu: Luxus
Autor: Anna Godbersenová
Věta: Elizabeth Adora Hollandová byla během života proslulá nejen svou krásou, ale také mravnou povahou, takže se dalo předpokládat, že po smrti bude zaujímat vyvýšené sedadlo s obzvlášť dobrým výhledem.

Recenze na knihu: Poslouchej, zabíjej, nebo zemři

23. října 2012 v 18:55 | Nells |  Books review

Spisovatel: Sőnke C. Wiess
Překladatel: jesika Schaft
Rok vydání (v ČR): 2007
Nakladatelství: Klokan
Doba čtení: 8.10.2012-12.10.2012
Počet stran: 141
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Anotace:
Dvanáctiletá dívka Hope z ugandské vesničky nemá nic než školní uniformu a jedny boty. Jedné noci přepadnou vesnici rebelové, kradou a zabíjejí. Jako kořist se s sebou odvedou několik dětí, mezi nimi i Hope a jejího bratříčka. Dívka jako jedna z mála přežije několikadenní pochod s těžkým nákladem, bez jídla a pití i bez bot, který vedl z Ugandy až do výcvikového tábora Armády božího odporu v jižním Súdánu. Tam začne krutý vojenský výcvik, provázený bitím a znásilňováním. Hope si může vybrat: poslouchat a zabíjet, anebo zemřít. (zdroj: bux.cz)

Tuto knihu mi půjčila opět babička, kterou velmi dostala, a když jsem si četla ohlasy na internetu, zjistila jsem, že pod kůži se dostala zcela všem. "Velmi emotivní kniha. Jedna z nejkrutějších knih, co jsem kdy četla…" takovéto ohlasy jsem na internetu četla, ovšem moje zkušenost je trochu jiná!

Kniha by mohla být delší a více rozepsaná! To byla moje první myšlenka po přečtení. Opravdu přibližně 140 stran uteče jako voda a vy ani nemáte příležitost se do knihy pořádně vcítit. Opět ani tato kniha není psána v ich formě, což by podle mě měla, jelikož to umožní čtenáři více se do postavy vcítit. Také nesledovala pouze jednu dějovou linii, kniha sice pojednávala především o Hope holce, která byla unesena a nucena zabíjet, ale také o Konym a dalších teroristech…

Jak jsem se již trochu zmínila, ocenila bych, kdyby se autor více rozepsal, místy mi příběh přišel velmi osekaný… Čekala jsem něco na způsob Bílé Masajky nebo Květu pouště, ale bohužel, tato kniha se od těchto dvou velmi liší. Sice je příběh dosti podobný, ovšem způsob vyprávění či psaní už ne!

Vůbec tuto recenzi nechápejte špatně. Příběh je to opravdu zajímavý a je super, že někdo se snaží tento problém přiblížit celému světu… Hope obdivuji, jsem ráda, že už má normální život atd.


30 Day Book Challenge (05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít)

21. října 2012 v 20:38 | Nells |  30 Day Book Challenge

Tak toto je velice těžká volba, jelikož je tolik knih, ve kterých bych alespoň na okamžik chtěla být! Když tak o tom přemýšlím, tak asi vyberu Harryho Pottera a jeho svět kouzel… Kdo by nechtěl umět kouzlit? Docela bych si chtěla zkusit chvíli chodit na školu do Bradavic.

Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...