Recenze na knihu: Sukuba 2. Na vrcholu

18. září 2012 v 21:23 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Richelle Mead
Překladatelka: Katrin Chýlová
Rok vydání (v ČR): 2011
Nakladatelství: Domino
Doba čtení: 7.9.2012-12.9.2012
Počet stran: 285
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Anotace:
Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí - tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu.

Samozřejmě, schopnost libovolně měnit vzhled i nesmrtelnost jí mohou běžní smrtelníci jen závidět, navíc nedávno složila slib, že bude svou práci sukuby vykonávat co nejsvědomitěji, ale jí zkrátka přijde nespravedlivé, že právě ona - nadpřirozená svůdkyně - nemůže navázat milostný vztah s člověkem, který ji má rád přesně takovou, jaká je.

A jako by toho ještě nebylo dost, musí Georgina začít řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seattlem se totiž opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi: Georginin kolega a kamarád se zčistajasna chová nějak divně, a ona se nemůže zbavit dojmu, že za tím stojí mnohem víc než jen přemíra vypitého kafe…

Jak jsem se již zmínila v předchozí recenzi na minulý díl, první dva díly jsem našla na internetu za velice lákavou cenu, proto jsem neváhala a knihy si koupila! Momentálně mám doma i třetí díl (začínám ho číst) a někde na poště je i čtvrtý.

Kniha se mi četla velmi dobře, rychle utíkala stejně jako všechny díla napsaná Richell a rozhodně jsem se nenudila. Hnedka na začátek dodávám, že i v tomto díle se žádné velké dávky akce a napětí nedočkáme, jak tak vzpomínám, tak ani v VA to nebylo zrovna akční do takového 3 dílu, tak uvidíme, co přinesou další díly. To však neznamená, že u čtení budete usínat! Richelle je úžasná spisovatelka, která si umí získat pozornost čtenáře a stejně dobře si ji udržet.

V prvním díle jsme se seznámili s hlavními postavami a prožili nějakou tu zápletku, ale v této knize se odvíjí rovnou několik zápletek najednou, což rozhodně přidává plusy. Je vidět, že je to druhý díl.
Trochu mi vadilo, že kniha nepokračovala v zápletce z minulého dílu, třeba se k tomu autorka časem vrátí, nicméně nyní se v knize naskytly nové hrozby. Což je super, ale já se těšila na pokračování záležitosti s nefily, čehož jsem se nedočkala, snad příště…

Do určité míry jsem si oblíbila Bastiena, nevím ani proč, chvílemi se choval tak, že mě i vytáčel. Něco na něm ale je… On je dlouholetý kamarád Georginy, která ho i zaškolovala, jak to v jejich světech chodí a navíc je něco jako ona akorát v mužské verzi tedy inkubus.

Taky tu mám jednu poznámku k logice příběhu, opět takový technický problém. POZOR V TOMTO ODSTAVCI SPOILER! Když Georgina zničí Solema a mluví se svými nesmrtelnými kamarády, Jered prohlásí, že boha (tedy Solema) nejde zabít, že se vrátí. Není v tom případě Georgina v nebezpečí, to nad tím ten chlapík jen tak mávne rukou?

Na závěr bych celou recenzi nějak shrnula. Kniha není zase tak akční, ale neusnete u ní. Konečně jsem si zapamatovala, kdo je kdo. A moc se mi líbí, kolik různých věcí Georgina řeší najednou. Není to jako u většiny knih, kde se autor zaměří na jednu dějovou linii, zde jich je více!


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Když už jsem si přečetla jedničku, tak si přečtu i další díly ne?

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nesmrtelná láska (nic moc mě nenapadá)

3. Definujte knihu jedním slovem.
Sukuba

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Georginu jsem si docela oblíbila.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Člověk se nenudí, děje se toho tam spousta.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Chtěla bych více akce a napětí!

8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 19. září 2012 v 12:29 | Reagovat

Táto séria má veľmi dobrý námet, rada by som si to prečítala 8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...