Září 2012

Giveaway

30. září 2012 v 19:05 | Nells |  Next

ZDE


Měsíční chvástačka září 2012 (16)

30. září 2012 v 12:07 | Nells |  Měsíční chvástačka
Tento měsíc se mi na poličkách nahromadila větší kupa knih, než je zdrávo. Za všechny knihy jsem moc ráda, jen se bojím, kdy se k nim dostanu. No, nebudu se více zdržovat, jdeme na to!

KNIHY, KTERÉ JSEM DOSTALA:
Tento měsíc byl velmi úrodný a zapojila se do toho mamka a babička. Začneme babičkou, která mi koupila dvě knihy. Tou první je Zahrada nesmrtelnosti: Past. Tuto knihu právě čtu a musím říci, že i když jsem se čtením teprve začala, jsem skoro v půlce. Ta kniha je úžasná… Kdy přesně vychází další díl? A tou druhou je kniha pod názvem Krvavé jahody, před časem si ji babička u někoho půjčila a hrozně moc se jí líbila, takže mi ji koupila. Mělo by se jednat o pravdivý příběh, do knihy se v nejbližších dnech hodlám pustit, tak se těšte…
Dále mi maminka koupila několik knih. Jako první jsem ji začátkem měsíce ukecala, aby mi koupila Drakie, jelikož měli 25% slevy a poštovné zdarma. Knihu jsem ještě nečetla, ale hodlám se do ní v nejbližších dnech, ještě pře Krvavými jahodami, pustit. Dále mi koupila několik knih od nakladatelství Acedemia, kde byly ohromné slevy (kniha = 20korun). Hamlet, právě čtu, těšte se na recenzi, Kupec benátský, Jindřich V., tyto knihy jsem si koupila, jelikož bych si chtěla rozšířit sbírku knih od Shakespeara. Oliver Twist, tuto knihu četly kamarádky a docela se jim líbila, takže jsem si ji k maturitě taky pořídila. Člověk bez osudu, viděla jsem film, který se mi líbil, knihu nevím, kdy přečtu, babička jí ale četla a velmi se jí líbila! Bídníci I. a II., kdy tyto i na mě velké knihy přečtu nevím, ale hrozně se mi na ně líbí anotace, snad někdy v budoucnu…

KNIHY, KTERÉ JSEM SI KOUPILA:
Tento měsíc jsem se docela plácla přes kapsu a pořídila si plno nových kousků. Jako první jsem si u VeEee's, která začátkem září prodávala několik knih, koupila Tweety s city. Dále jsem na aukru našla za super cenu Zavrženého, taky bych si ho v brzké době chtěla přečíst, ale nemám prostě tolik času…Dále jsem si u nás v knihkupectví koupila Sukuba 3. Sny, kterou jsem již přečetla a stejně jako na Tweety s city je recenze už na blogu. A jako poslední knihy jsem si koupila Luxus. Tuto knihu mám na svém seznamu už dlouho a konečně jsem se odhodlala a první díl si koupila. Snad ho do konce října zvládnu přečíst!

KNIHY, KTERÉ JSEM DOSTLA NA RECENZI:
Tento měsíc jsem požádala pouze o dva recenzní výtisk. Prvním je kniha Dva meče. Recenze je už na blogu a ještě bych jednou chtěla poděkovat nakladatelství Host, jelikož je to velmi nádherná kniha! Druhou knihou je kniha Sukuba 4. Žár, knihu už mám přečtenou a recenze vyjde v nejbližších dnech. Také bych chtěla poděkovat nakladatelství Domino za recenzní výtisk, kniha je také moc úžasná!
Sečteno a podtrženo:
Dva meče
Sukuba 4. Žár
Sukuba 3. Sny
Tweety s city
Zavržený
Luxus
Krvavé jahody
Zahrada nesmrtelnosti: Past
Drakie
Jindřich V.
Kupec benátský
Hamlet
Člověk bez osudu
Oliver Twist
Bídníci I. a II.

30 Day Book Challenge (02 Neoblíbená kniha)

30. září 2012 v 11:58 | Nells |  30 Day Book Challenge


Erebos od Ursuli Poznanski

Potom co jsem si přečetla knihu Modrá sféra, musím říci, že kniha Erebos byla zklamáním. Sice má zajímavý námět atd., ovšem chvílemi mi děj přijde nereálný. (hlavně ovládání postavy ve hře) Takže všem co se Erebos líbil i nelíbil, doporučuji Modrou sféru!


Recenze na knihu: Dva meče

28. září 2012 v 9:39 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Karolina Limrová
Překladatelka: ----
Rok vydání (v ČR): 2012
Nakladatelství: Host
Doba čtení: 17.9.2012-21.9.2012
Počet stran: 309

Anotace:
V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je… upír.
Druhý díl romantické upírské fantasy trilogie je volným pokračováním knihy Dvě zrcadla.
Na tuto knihu se už delší dobu chystám. Abych byla přesnější přesně od doby, kdy jsem dočetla první díl, který si mě získal! No a konečně jsem si ho i přečetla, takže s radostí můžu říci, že ani tato kniha nezklamala…

Velký šok jsem zažila, když jsem zjistila, že autorka změnila ve druhém díle hlavní postavy. Docela jsem se bála, aby mě příběh bavil. Dannyho jsem z prvního dílu moc nemusela, dost mi lezl na nervy. Tím jak se pořád točil okolo Kate… Jasně je to suprově romantický, ale co je dost to je dost. Nicméně, abych to nezamluvila, po pár stránkách mi bylo jasný, že knihu s velkou chutí i dočtu… Dokonce jsem si Dannyho i oblíbila a to je co říct. =Změna hlavních postav se rozhodně nestala mínusem na této sérii!

Spisovatelka pokračovala ve stylu svého psaní, tím chci říci: opět střídala vyprávění z pohledu obou hlavních postav, tedy Seleny a Daniela. Ich forma je u mě nevýslovným plusem. Děj je rychlý, je ho tam plno, proto se rozhodně nudit nebudete. Kdybych mohla, přečetla bych knihu za jediný děj, což ale se školou nebylo možné, ovšem rozhodování jestli se jít učit nebo si přečíst kapitolu, bylo jasné… Vítězem se vždy stala kniha!

Jak jistě víte, dost si potrpím na tom, aby všechno bylo reálné nebo proveditelné, promakané… Říkejte tomu, jak chcete… V minulém díle mě zarazilo, proč si upíři nemohou vzít čočky. Třeba na to nějaké vysvětlení je a já bych ho ráda věděla i nadále. Tady v tomto díle mě zarazila slepá upírka neboli Selena. Autorka to dost originálně vysvětlila, ale přišlo mi to trochu ujeté, prostě až moc…

Stejně jako první díl byl i tady super neočekávaný konec! Opět museli hlavní hrdinové udělat nějaké ústupky, aby dosáhli svého, a tím se konec stává realističtější. Nemyslíte? Už mám dost těch velký happy endů!

Už se těším na další díl. Musím říci, že jsem zvědavá, kdo budou hlavní postavy té poslední knihy z této trilogie. Jak se kniha bude jmenovat… Takže když shrnu tuto recenzi, musím říci, že vyšla velmi kladně! Kniha měla super děj, u kterého se čtenář nenudil, napínavost… Změna hlavních postav rozhodně přispěla k lepšímu…

Bylo nebylo (18) Hamlet

27. září 2012 v 15:46 | Nells |  Bylo nebylo
Právě čtu: Hamlet
Autor: William Shakespeare
Věta: Barnardo: Kdo tam?

Recenze na knihu: Sukuba 3. Sny

25. září 2012 v 19:32 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Richelle Mead
Překladatelka: Katrin Mekki
Rok vydání (v ČR): 2012
Nakladatelství: Domino
Doba čtení: 13.9.2012- 16.9.2012
Počet stran: 274
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Anotace:
Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášť to platí v případě sukuby Georginy Kincaidové, která získává energii ze svádění mužů. Na první pohled záviděníhodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spisovatelem Sethem - nemůžou spolu mít sex, protože tím by ho Georgina bezděčně zabila (a to, přiznejme si, by odradilo každého muže, i zamilovaného). Navíc je Seth pohlcen prací na svém nejnovějším románu a Georgina musí zasvěcovat novou, poměrně neschopnou sukubu.

A jako by toho ještě nebylo dost, Georginu trápí děsivé sny. Někdo nebo něco ji za nocí pronásleduje, vysává jí energii a předestírá nepěkné vize její budoucnosti. Georgina hledá odpovědi u Danta, vykladače snů, který má spojení s podsvětím. Jenže jeho flirtování a šarm ji matou čím dál víc, mimo jiné i proto, že její vztah se Sethem prochází krizí.

Georgina musí zkrátka řešit hned dva problémy najednou: znovu se ujmout vlády nad svým milostným životem a vypořádat se s nepřítelem, který jí vstupuje do snů. Je totiž docela možné, že pokud Georgina neuspěje, nebude už nikdy moci klidně spát…

Knihu jsem si koupila, jelikož jsem četla první dva díly, které se mi vcelku líbily, a navíc mi má v blízké době dorazit čtvrtý díl. Musím říci, že jsem opravdu dost zvědavá, jak celá tato série skončí. Docela mě napadá možný konec, ale třeba mě autorka překvapí, stejně tak jako mě překvapila v tomto díle!

Obrázek na obálce se docela dost liší od těch minulých dvou. Podle mého názoru by se více hodilo (k předešlým dvou obálkám), kdyby ta holka na obrázku opět stála na levé straně knihy a byla vidět celá. To je ale jen moje osobní poznámka.

Už jsem říkala, že mě v druhém díle zklamalo to, že děj nepokračoval v zápletce z prvního dílu? Myslím, že jsem to zmínila v minulé recenzi. Takže tady opět! Ve třetím díle se nepokračuje v zápletce z druhého ani prvního dílu… Zase vyvstane úplně jiný problém, a že se v nich už začínám ztrácet!

Jako nové problémy přibudou i nové postavy. V příběhu se objeví nový skřet Niphona, který kdysi koupil Georginu duši. Přibude nová sukuba Tawny i několik andělů, také jeden nový nefil, pár obyčejných lidí a i samotná bohyně Nyx. Na to kolik postav tak už bylo, je jich teďka ještě víc!

V recenzi na první díl jsem se zmiňovala, že mi kniha trochu připomínala detektivku, zato tento díl mi připomínal román. Georgina a Seth musí ve svém neobvyklém vztahu mnoho řešit a autorka tomuto tématu dává v knize vcelku dost místa.

Stejně jako v předešlých dílech se ani v tomto nedočkáme dávky napětí a akce na jakou jsme od této autory zvyklý. Ale nudit se rozhodně nebudete, hlavní hrdinka řeší tolik různorodých problémů, že jiným autorům by děj pouze z toho dílu vystačila na celou knižní sérii.

Nechci moc spoilerovat, proto toto téma nakousnu jen okrajově… Konec mě naprosto překvapil, jak já jsem se na něj naštvala, jak jí to mohl udělat, co všechny ty řeči… Nechápete, o čem mluvím? Tak si přečtěte knihu, stojí to za to. Chápete, o čem mluvím? Tak co si o tomto konci myslíte vy? Jak to bude pokračovat? Okamžitě potřebuju další díl!

Věty mého srdce: Sukuba 3. Sny

24. září 2012 v 18:28 | Nells |  Věty mého srdce

Podívala jsem se na zbylé dva muže. "Vampýr posedlý Vánocemi. To je ta nejpodivnější věc, jakou jsem kdy viděla."
"Není to o nic podivnější než anděl, co zapaluje vánoční stromky," připomněl mi Cody.

30 Day Book Challenge (01 Oblíbená kniha)

23. září 2012 v 14:10 | Nells |  30 Day Book Challenge

Zatmění od Stephenie Meyer

Jedni tuto ságu nenávidí, druzí ji milují. Já patřím mezi ty, kteří tyto knihy milují. Je mi jedno, že v podstatě celý příběh je jen a jen natahování nevyhnutelného otřepaného konce. Mně to prostě vlezlo pod kůži a nepustilo!

Varování: ještě tu o této sáze někdy uslyšíte!!!

30 Day Book Challenge (úvod)

23. září 2012 v 13:55 | Nells |  30 Day Book Challenge
Ahoj,
rozhodla jsem se zapojit do dalšího meme, tentokrát opravdu slibuji, že se projektu budu plně věnovat!
Toto meme je z dílny Kacennnky.
Já si ho ovšem hodlám trochu upravit, místo abych článek přidávala každý den, ho tady budete mít pouze každou něděli.
A ještě se předem omlouvám pokud se knihy budou více opakovat!

Seznam:
~ Day 01: Oblíbená kniha
~ Day 02: Neoblíbená kniha
~ Day 03: Kniha, která tě rozesměje
~ Day 04: Kniha, který tě rozbrečí
~ Day 05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít
~ Day 06: Oblíbená YA kniha
~ Day 07: Kniha, ze které umíš recitovat/ citovat
~ Day 08: Kniha, která tě děsí
~ Day 09: Kniha, ze které ti je špatně
~ Day 10: Kniha, která změnila tvůj život
~ Day 11: Kniha od tvého oblíbeného autora
~ Day 12: Kniha, která nejvíce připomíná tvůj život
~ Day 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíce podobná
~ Day 14: Kniha, jejíž hlavní postavu by sis chtěl/a vzít
~ Day 15: První kniha, kterou si přečetl/a jako dítě
~ Day 16: Nejdelší kniha, jako jsi kdy četl/a
~ Day 17: Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a
~ Day 18: Kniha, kterou máš rád/a, ale jsi v rozpacích, když to musíš říct
~ Day 19: Kniha, která tě změnila
~ Day 20: Knihu, kterou jsi nejvíc krát četl/a
~ Day 21: Oblíbená obrázková kniha z dětství
~ Day 22: Kniha, kterou se chystáš číst
~ Day 23: Kniha, o které říkáš, že jsi ji četl/a, ale není to pravda
~ Day 24: Kniha, ve které je tvá oblíbená scéna
~ Day 25: Oblíbená kniha, kterou jsi četl/a ve škole
~ Day 26: Oblíbená non-fikce
~ Day 27: Oblíbená fikce
~ Day 28: Kniha, kterou jsi naposledy četl/a
~ Day 29: Kniha, kterou právě čteš
~ Day 30: Nejlepší kniha, kterou jsi letos přečetl/a
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...