Recenze na knihu: Dvě zrcadla

14. srpna 2012 v 9:01 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Karolina Limrová
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Host
Doba čtení: 23.7.2012- 26.7.2012
Počet stran: 280

Kniha je psána v první osobě tedy takzvané ich formě, kterou mám raději, jelikož mi více umožňuje se do postav vcítit. Ve vyprávění se střídají dvě postavy a to Kate, lidská dívka, a Josh, upír.

Při čtení jsem se opravdu nenudila, kniha měla děj a rychlý spád. Na každé straně se objevilo něco nového a napínavého, co vás nutilo číst, až dokud jste knihu celou nepřečetli.

Příběh začíná, když se Josh nastěhuje do svého nového domu a v podkroví objeví staré zrcadlo, které neodráží jeho pokoj, jak je u zrcadel zvykem, ale pokoj nějaké dívky. V tu samou dobu si Kate kupuje ve starožitnictví úplně stejné zrcadlo, ovšem to zas odráží podkroví nějakého domu. Tak se do sebe ti dva zamilují, po několika komplikacích se setkávají i doopravdy. Jenže se ukáže, že Katin kamarád Daniel je lovec upírů a ještě spousta jiných okolností…

Musím se přiznat, že i v jako plno jiných knihách, jsem i v této viděla prvky ze Stmívání. Asi to bude mnou a mojí posedlostí. Nicméně kniha měla super konec. Víte, většinou v knihách čtete o happy endech, ale musí se pokaždé stát? Tedy, i tady to skončilo šťastně, ale ne podle jejich představ… (nechci vám moc spoilerovat) Mám už docela dost toho, jak se v každé knize hrdinové dostanou i z těch největších potíží, které se jeví nezdolně. Proto mi konec přišel reálnější a získal u mě plus.

Když jsem knihu dočetla, říkala jsem si, že si musím za každou cenu přečíst i druhý díl. Jsem moc zvědavá, o čem bude. Většinou knihy na toto téma končí v tom bodě, kde tato spisovatelka uzavřela první díl, takže se moc těším…

A můj poslední bod, jak je u mě zvykem, jedná o technické stránce příběhu. Proč si na ty šedé oči nemůžou vzít čočky? Většinou to v příbězích takto řeší, tak proč, když jel do oblasti lovců upírů, si je nevzal?1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Dost jsem o ní slyšela…

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Dvě zrcadla

3. Definujte knihu jedním slovem.
Upíři

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Musím říci, že v této knize mi Daniel hodně připomínal Jacoba ze Stmívání, Kate Bellu a Josh Edwarda.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Super konec.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Když nad tím teďka tak uvažuji, tak mě žádné zásadní nenapadá, snad jedině ty čočky, ale i pro to může mít autorka jednoduché vysvětlení.

8/10

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství Host za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Catty Catty | Web | 14. srpna 2012 v 11:09 | Reagovat

Nie je to tvojou posadnutosťou Stmíváním, ale tým, že tento príbeh bol pôvodne napísaný ako fanfiction na Stmívaní a bol uverejňovaný ako na internete. Dokonca sa vtedy aj postavy volali Bella a Edward, až neskôr to autorka zmenila :)

2 Catty Catty | Web | 14. srpna 2012 v 12:26 | Reagovat

Nie je za čo :) Ale vidím, že napriek podobnosti so Stmíváním sa ti táto kniha veľmi páčila (tak ako mne), takže si rozhodne skús prečítať aj Dva meče. Myslím, že to si zamiluješ ešte viac.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...