Srpen 2012

Recenze na knihu: Vytržení

31. srpna 2012 v 22:18 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Lauren Kate
Překladatelka: Jana Jášová
Rok vydání (v ČR): 2012
Nakladatelství: Knižní klub
Doba čtení:17.8.2012-21.8.2012
Počet stran: 303
Knihu si můžete koupi na Arara.cz

Anotace:
Ve třetím dílu série Andělé se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se napříč věčností, stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.(zdroj anotace)

Něco málo o autorovi:
Lauren Kate je americká autorka pro dospívající. Narodila se v Dallasu (Texas) a navštěvovala vysokou školu v Atlantě. V současné době žije v Los Angeles. Píše série Andělé a toto je třetí díl pod jménem Vytržení.Na knihu jsem se dlouhou dobu těšila, než konečně vyšla a také než jsem si ji koupila. Když jsem ji konečně měla doma, čtení jsem odkládala, jak jen to šlo… Kniha má stejně jako předešlé díly tvrdé desky, takže se k nim skvěle hodí.

Tento díl mě nebavil, jelikož se skoro celou knihu nic nedělo. Přirovnala bych to k jednomu dílu Vampýrské akademie, kde Rose odchází do Ruska najít a zabít Dimitrie a na konci knihy se vrací s nepořízenou. Což byl taky díl, bez kterého by se ve výsledku celá série klidně obešla.

Luce se vrací do minulosti dál a dál a pozoru svoje minulé já, snaží se totiž přijít na to, jak obelstít kletbu, která je na ní a na Daniela vržena… Jednu technickou stránku jsem ale nepochopila, jak Luce tak Daniel si několikrát promluví se svým dřívějším já, čímž by měli nějak pozměnit svoji budoucnost. Taky by si na to Daniel měl přece pamatovat, vždyť je nesmrtelný… Tím chci říci, že by si měl vzpomínat na to, jak ho jeho budoucí já v minulosti navštívilo atd., ne? Takovýchto technických nedostatků jsem našla více!

Co této knize upřít nemohu je, že se nad čtenáři i samotnou Luce spisovatelka konečně slitovala a vysvětlila celý příběh. První dva díly totiž jen mlžila o kletbě a celé minulosti. Ovšem vše se dozvídáme na posledních pár stránkách, jak jsem se již zmínila, skoro celá kniha je věnována putování minulostí, které je sice místy zajímavé, za to ale příběh nikam moc neposunuje.

Na závěr musím říci, že po úspěšném druhém dílu, jsem od třetího čekala přinejmenším stejnou dávku akce a napětí, to se mi vše nedostalo. Nicméně nehodlám nad sérií zanevřít, jsem totiž zvědavá, jak to celé dopadne, proto se dosti těším na další díl.

Bylo nebylo (16) Mayské proroctví

30. srpna 2012 v 15:42 | Nells |  Bylo nebylo
Právě čtu: Mayské proroctví
Autorka: Christy Raedeke
Věta: Když slyšíte slova ostrov a léto, obvykle si představíte teplý vánek a palmy, ale to tu neplatí.

Recenze na knihu: Prokletí ohně

28. srpna 2012 v 11:39 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Martina Wolfová
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Metafora
Doba čtení: 15.8.2012-17.8.2012
Počet stran: 222

Anotace:
Když Cora uteče od svého násilnického manžela a vrátí se k otci do malebného anglického městečka, zdá se, že teď už se všechno obrátí k lepšímu. Co však mají znamenat znepokojivé vize, sugestivní výjevy z dávného středověku, které ji začínají pronásledovat? Přichází snad o rozum?
Střípky osudů lady Christabel, sira Roberta a krutého pana Bruce z Glammermooru jí našeptávají zneklidňující tajemství. A o šokující překvapení není nouze ani v Cořině vlastním životě.
Naštěstí se i v dnešní době najdou milující rytíři - třeba v podobě dávných lásek ze střední školy -, kteří se dokážou vypořádat nejen se soky, ale i s nepřízní osudu, a vysloužit si tak srdce své lásky.
(zdroj anotace)

Po pravdě řečeno od knihy jsem neočekávala nic převratného, proto mě mile překvapila. Nečekejte nic zrovna výjimečného, co by se hodilo jako předloha k natočení filmového trháku. Nicméně se u knihy nenudíte.

Je to typická romantická kniha, která se hodí k odpočinkové četbě. Na léto naprosto ideální! Je napsána ve třetí osobě a opět se střídá popisování dějů různých postav. Dříve mě tento styl velmi štval, jelikož mi přišel neosobní = nemůžete se sžít s postavou, nicméně nyní mi moc nevadil. Asi bych více brala, kdyby byla kniha v první osobě, ale co nadělám…

Jinak se kniha četla velmi pěkně, měla jsem ji přečtenou raz dva. Samotná kniha je velmi malá, takže si ji můžete vzít kamkoli třeba na koupaliště, do kempu, atd. Z osobní zkušenosti vím, že je velmi nepraktické na takové místa táhnou velkou knihu, například jako je Hostitel.

Co mi na ději trochu vadilo, byly pouta mezi osobami. Tedy konkrétně mezi Corou a Molly. Z popisu jejich vztahu vyplívá, že mají velmi silné dlouhodobé pouto, ovšem z dalšího popisu to vypadá, že jejich přátelství je velmi křehké. Prostě mě to trochu mátlo!

Na závěr, je to velmi pěkná kniha se zajímavým příběhem, vřele doporučuji si ji přečíst!

9. "Knihy, které nezabije ani chlor"

26. srpna 2012 v 18:56 | Nells |  Letní kniho-dumání

O čem by měl být článek???
Jsou knihy a knihy. Na jedny nedáme dopustit a druhé bychom nejradši už nikdy neviděli. Jenže všichni ostatní okolo vás o nich neustále melou, vynášejí je do nebes a vy je tak máte neustále na očích a prostě se jich nemůžete zbavit. Sestavte seznam 5 knih, které jsou nesmrtelné, ale vám spíš pijí krev a napište, proč jste si vybrali právě je.

Seznam knih:
1. Čarodějnice z Hex Hall
Rachel Hawkins
Tak tedy sice se mi tato kniha líbila, ale nechápu, co je na ní tolik úžasného, jak se na většině blogů píše. Mně přijde spíše pro mladší čtenáře -15 let. Sice je vtipná, ne však tolik, aby si podle mého zasloužila tolik pozornosti. To je ale můj osobní názor!

2. Farmazvířat
George Orwell
Tak tady opravdu vrtím hlavou, nechápu! Co je tady tak… aby se i tato útlá knížečka zařadila do seznamu maturitní četby???

3. Levá ruka boží
Paul Hoffman
Pro mě zdlouhavé, jednotvárné čtení. Nicméně nemohu upřít super konec, určitě si někdy přečtu další díl. Nicméně knihu prostě ráda nemám!

4. Na velikosti nezáleží
Meg Cabot
Této sérii jsem na chuť nepřišla a to je to moje oblíbená spisovatelka!

5. Prokletý maturiťák
5 autorek
Čekala jsem víc! Velké zklamání!


Bylo nebylo (15) Vytržení

23. srpna 2012 v 18:36 | Nells |  Bylo nebylo
Knihu jsem sice včera večer dočetla, ale ještě jsem nic nové nezačala, takže tedy tady je věta...

Název knihy: Vytržení
Autor: Lauren Kate
Věta: Práskl výstřel. brána se prudce rozlétla a koňská kopyta zabušila do dráhy. Znělo to jako burácení hromu.

Recenze na knihu: Prokletý maturiťák

21. srpna 2012 v 10:55 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Stephenie Meyerová, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Lauren Myracle
Rok vydání: 2011 (v ČR)
Nakladatelství: Domino
Doba čtení: 12.8.2012-15.8.2012
Počet stran: 203
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Tuto knihu jsem v blízké budoucnosti neměla v plánu kupovat, ovšem narazila jsem na ni v knihkupectví a byla zlevněná na velmi slušnou cenu 99 Kč. Nekupte to! Když už jsem byla zabraná do čtení knih Stephenie M., rozhodla jsem se, že si ji hnedka přečtu, takže tady je recenze.

Kniha není dílem jedné autorky, ale rovnou pěti velmi známých autorek. Z počátku jsem si myslela, že kniha je pojata tak, že každá autorka napíše část jednoho jediného příběhu. V tom jsem se mýlila, v knize se nachází pět povídek, každá od jiné autorky a každá pojata trochu jinak, co je spojuje, je právě maturitní ples.

Anotace:
Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy!
Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár - protože o to přece jde, že ano?
To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka… Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká… prokletý maturiťák!

Likvidátorčina dcera
Meg Cabot
Tato povídka se mi celkem líbila. Byla zajímavá, i když ne moc originální, a velmi napínavá. Jediné co bych vytkla, byl rychle uzavřený konec. Chápu, že to je povídka. Nicméně začátek byl natahovaný a konec byl moc rychlý. Těšila jsem se na boj s otcem, kterého jsem se nakonec ani nedočkala. Prostě to spisovatelka uzavřela moc brzo a moc rychle!

Mary je dcerou likvidátorky. Její nejlepší kamarádku okouzlí Drake, což je syn Drákuly. Mary se ho pokusí zabít s pomocí svého nového kamaráda, aby vylákala Drákulu a mohla ho zabít a osvobodit tak svoji maminku.

Kytička na ruku
Lauren Myracle
Tak tato povídka mě asi zaujala nejvíc ze všech. Byla originální, napínavá a místy i trochu děsivá… Spisovatelka píše moc hezky, takže lituji, že jsem od ní žádnou knihu ještě nečetla.

Frankie vezme svoji nejlepší kamarádku a kamaráda k věštkyni, tam objeví kytičku. Kytičku si u vědmy vyprosí, ta ji jí nerada dá. Frankie má tři přání…


Madison Averyová a Smrťák
Kim Harrison
Tato povídka se mi líbila asi nejméně ze všech. Přišla mi hrozně dlouhá a mimo téma knihy. Co povídce upřít nemůžu, je originalita… Jinak mi také docela vadil otevřený konec. Na to jak byla dlouhá, mohla i nějak skončit.

Madison z maturiťáku odjede s cizím klukem, nakonec se ukáže, že tak moc obyčejný není. To už je pozdě, jelikož Madison se probouzí v márnici…

Přísně tajné
Michele Jaffe
Tato povídka se mi líbila, i když mi přišlo, že spisovatelka tam všechno neřekla. Pořád mi v hlavě vrtá pár otázek. Nicméně hezký příběh, místy napínavý a originální.

Miranda pracuje jako řidička, jednou dostane za úkol odvést z letiště holku jménem Sibby. Miranda má vyostřenější smysly než ostatní lidi a něco jí tu nehraje…

Peklo na Zemi
Stephenie Meyer
Musím říci, že povídka od S. M. mě zklamala. Čekala jsem od ní něco víc. Povídka byla zdlouhavá, místy jsem se i nudila…

Shebe je démonka, co má za úkol kazit lidem maturiťák povede se jí to?

Povídky seřazené od nejlepší po nejhorší:
1. Místo Kytička na ruku
2. Místo Přísně tajné
3. Místo Likvidátorčina dcera
4. Místo Peklo na Zemi
5. Místo Madison Averyová a Smrťák

8. "Knihy, které rodiče nesmí vidět"

19. srpna 2012 v 10:42 | Nells |  Letní kniho-dumání

O čem by článek měl být???
Každý z nás má pár kousků knih, o nichž před rodiči tak nějak mlží, hlavně jim nesděluje jejich hříšný obsah. Protože před rodiči by něco mělo zůstat tajemstvím - pro vaše i jejich dobro. Sestavte seznam 5 knih, za které se před rodiči tak trochu stydíte a raději byste dělali týden domácí práce, než abyste jim vysvětlili, o čem vlastně ta kniha je a napište, pro
č jste si vybrali právě je.


Seznam knih:
Dítě apokalypsy
Knihy od Lenky Lanczové

A to je asi tak nějak všechno!!!


Recenze na knihu: Hostitel

17. srpna 2012 v 20:33 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Stephenie Meyerová
Rok vydání: 2008
Nakladatelství: Tatran
Doba čtení: 30.7.2012-12.8.2012
Počet stran: 552
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Anotace:
Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.
Zdroj(anotace): zde

Kde bych tak měla začít? Při čtení této knihy jsem cítila plno rozporuplných dojmů. Dalo by se to přirovnat ke škále pocitů, které cítila Wanda/Poutnice… (jak chcete, já ji budu oslovovat Wanda) k lidem.

Knihu jsem si plánovala dlouhou dobu přečíst a konečně se tak i stalo. Při koupi jsem se trochu bála, jestli mě psychologický thriller bude bavit. K tomu všemu je to také moc velká kniha! A samotná anotace mě moc nelákala, ovšem napsala to Stephenie. Tak to musí být alespoň ucházející, pomyslela jsem si.

Abych pravdu řekla, ze začátku jsem se hrozně lekla. Vůbec jsem děj nechápala. Kniha je psána obvyklým Stepheniiným stylem, tedy vše jenom nakousnout. Když jsem od ní četla Stmívání, nevadilo mi to, jelikož jsem předtím viděla film, takže jsem byla v obraze. Ale nyní… Prvních sto stránek jsem doslova louskala po písmenkách a ne a ne se jimi prolouskat.

Jakmile jsem se dostala do jeskyní, začala mě kniha bavit a fandila jsem Wandě. Nyní ze zpětného pohledu mi však přijde, že je to vlastně dlouhá část bezdějného popisu života v jeskyních. Co té části upřít nemohu je, že čtenáře prostě baví. To totiž dokáže jen málo spisovatelů, z nudné však nezbytné části knihy udělat zajímavou a na své možnosti i napínavou část.

Nebudu tady prozrazovat, kde mě chytla kniha nejvíce, jelikož bych spoilerovala. Ti co četli, vědí. Nicméně kniha určitě dostála svému žánru a je velmi psychologická. Musím se přiznat, že jsem konec dočítala v slzách a to se potom čte velmi blbě, když ani nevidíte. Prostě psycho se vším všudy!

Ian nebo Jered? Složitá otázka, ze začátku bych řekla Ian, ovšem ke konci mě i on doháněl k šílenství. Wanda nebo Melanie? Tak tady mám jasno určitě Wanda, no i když… Prostě a jednoduše všechny postavy, ať kladné nebo záporné, si stoprocentně zamilujete!

Další věc, kterou bych příběhu vytkla, jsou popisy ostatních planet. Svým způsobem jsou zajímavé, ale docela mě i mátly. Svět chaluh, delfínů, pavouků… Není to taky na naší planetě?

Co bych řekla na závěr? Asi to, že i přes ne moc skvělý začátek je kniha velmi úžasná, vřele doporučuji. Stephenie tentokrát vzala mimozemšťany a stejně jako upíry je nastavila v novém světle… Co to bude příště? V knize se dočkáte akce, napětí, romantiky, "psycha",… Pro každého něco.
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...