3. "Knihy pro temné noci na chatě"

15. července 2012 v 18:35 | Nells |  Letní kniho-dumání

O čem by tento článek měl být???
Tma jako v pytli, všichni okolo vás už dávno vesele spí, po celé chatě se sem tam zlověstně ozývá chrápání a vy sedíte u malého světýlka s knihou v ruce a prožíváte jedno dobrodružství za druhým. A zrovna v té nejstrašidelnější chvíli sebou divoce trhnete, protože venku zahouká sova. Sestavte seznam 5 knih, které byste četli i za té největší tmy, jen abyste si je přečetli a napište, proč jste si vybrali právě je.

Knihy pro temné noci na chatě?
Tak tedy já si pod tímto pojmem představím napínavé knihy, u kterých musíte číst a dokonce bez přestávky! Taky knihy, co jsou strašidelné, jelikož není vhodnější místo na čtení hororů, než v chatě v noci a nejlépe i při pořádné bouřce. Co vy? Kde byste nejraději četli horory?Seznam knih:
1. Noční můry nespí
2. Harry Potter
3.Vampýrská akademie
4.Proroctví sester
5.Krajina plná stínů

Tak do tohoto seznamu jsem zařadila knihy převážně trochu hovorovějšího rázu, které jsem měla nebo mám ráda!


Noční můry nespí
Členové skupiny Hlava nehlava
Tuto knihu napsali studenti, kteří studovali či studují na Literární akademii. Není to jejich první kniha. Musím říci, že kniha je skvělá. Jejich knihy se skládají z hororových povídek a nejlepší na tom je, že co povídka to jiný styl. Při čtení úplně skvěle vidíte, jak se liší pohledy spisovatelů na téma nahánění hrůzy. Někdo napíše hororový příběh ze života, jiný tam přidá fantasy…

Harry Potter
J. K. Rowling
Musím říci, že tato série knih se mi moc líbila. Komu taky ne, že? Sice jsem si ještě nepřečetla poslední díl, ale snad to brzy napravím. Nicméně se naprosto hodí pro čtení na chatu!

Vampýrská akademie
Richelle Mead
Tak musím říci, že toto je jedna z mích nejoblíbenějších spisovatelek. Nebyla kniha, aby mě nebavila. Tato spisovatelka má prostě dar, udělat příběh pro čtenáře napínavým.

Proroctví sester
Michelle Zink
Ani nevím, čím mě okouzlila tato kniha, ale musela jsem si koupit další díl. Knihu jsem četla doslova jedním dechem. Takže je i v tomto seznamu!

Krajina plná stínů
Meg Cabot
Tak tato kniha je ze série Mediátor. Knihu jsem četla, když jsem byla menší, takže si ji už dopodrobna nepamatuji, ale vím, že byla velmi napínavá…

A co vy byste si vzali na chatu? Četli jste některou z výše uvedených knih?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Director Director | Web | 15. července 2012 v 19:59 | Reagovat

Abych řekla pravdu, já horory moc nemám ráda, ale možná by to nebylo špatné. Z těch knih co jsi tu uvedla jsem četla Harryho Pottera, ale ta vampýrský akademie mi něco říká. Já čtu tedy většinou dobrodružno fantasy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...