Červenec 2012

Recenze na knihu: Dítě apokalypsy

31. července 2012 v 20:09 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Virginie Despentesová
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Host
Doba čtení: 9.7.2012-11.7.2012
Počet stran: 301
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

++Nejdříve mě na internetu upoutala recenze na tuto knihu a za pár dní se naskytla super příležitost na koupi této knihy. Neváhala jsem… Hnedka, jak kniha přišla, jsem se pustila do čtení.
++Ze začátku mě kniha moc neoslovila. Bylo to převážně tím, že je psaná ve třetí osobě a ještě se k tomu střídají pohledy lidí = prostě to, co já nemám ráda. Nepřispěl ani fakt, že kniha je tak trochu detektivka, které já moc nemusím. To jsem však věděla, už když jsem knihu kupovala, ale nemohla jsem odolat námětu knihy. Nevím proč, prostě mě zajímalo jaký je to přesně příběh...
++Děj se odehrává ve Francii přibližně dnešní doby cca 2 roky. Celá kniha se točí kolem pátrání po zmizelé dceři Valentině jednoho ne moc slavného spisovatele. Pátrají po ní dvě soukromé detektivky. Ke všemu Valentina pochází z problémové, rozvedené rodiny. Ona sama není žádný svatoušek. Večírky až do rána, drogy, alkohol, sex jsou na denním pořádku.
++Jak jsem již říkala, když jsem knihu začínala číst, nijak mě neoslovila, ovšem na konci knihy jsem ji četla doslova jedním dechem. Naprosto mě dorazil nečekaný konec knihy… Nebudu na toto téma dále hovořit, jelikož nikomu nechci zkazit požitek z knihy.
++Co si ale nemůžu odpustit je… Proč někteří autoři nedokážou dokončit příběh? Já osobně úplně nenávidím otevřené konce. Možná mi řeknete, že tato kniha je uzavřená až dost. Mně ale přišlo, že celou knihu to spisovatelka natahovala a do posledních deseti stránek nahustila celý a ke všemu nejlepší děj knihy. A co k čertu byla Hyena teda zač? To se asi nedozvím a pěkně mě to štve!
++Sice název Dítě apokalypsy vypadá super, ale jak jsem se již zmínila, odpovídá pouze posledním deseti stránkám. Celá kniha před tím je pouze o hledání Valentiny, to co mě dostalo, je konec knihy. Co všechno dokáže člověku změnit život??? Takže knihu doporučuji, kvůli tomu konci mi přijde, že stojí za to si ji přečíst!

!!!ZDE SPOILER!!!
Promiňte, ale prostě to napsat musím, pokud jste knihu ještě nečetly, tak tento odstavec přeskočte! Jen bych chtěla dodat, že na tom konci mě nezaujala ta bomba, ale to co následovalo až po ní. Tedy to jak se Lucii rázem změnil život, jak ztratila svoji identitu a to za nic nemohla. Kdyby se rozhodla neschovávat, neseděla by teď ve vězení, i když vlastně nemá za co, ale koho v dnešní době zajímá pravda, že?
!!!KONEC SPOILERU!!!

Měsíční chvástačka červenec 2012 (6)

31. července 2012 v 10:55 | Nells |  Měsíční chvástačka
Tento měsíc byl průměrný. Opět tu mám pár knih koupených, darovaných a také knih na recenze. Ještě než začnu s představováním knih, chtěla bych se omluvit, jelikož jsem omylem vyfotila dohromady knihy darované s koupenými a opravdu se mi to nechce jít znovu fotit. Jinak opět jsem žádnou knihu nevyhrála… už mě to ani nijak zvlášť nepřekvapuje.

KNIHY, KTERÉ JSEM DOSTALA:
Tak tento měsíc jsem si u maminky vyprosila pouze jednu knihu Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles. Na tuto knihu jsem se těšila už od zimy, kniha vyšla už před měsícem a já konečně mamku zdolala a kniha je doma. Ještě jsem neměla čas ji přečíst, ale plánuji, že do konce prázdnin ji přečtu. Tak uvidíme, nejpozději v září tu recenzi mít budete!

KNIHY, KTERÉ JSEM SI KOUPILA:
V této skupince se nacházejí knihy dvě. A to kniha Hostitel, kterou vám nijak zvlášť představovat nemusím. Každý ví, o čem je řeč. Chtěla bych si ji přečíst na dovolené u moře, tak schválně v jakém stavu se vrátí.

Další druhá kniha je Vytržení. Opět i tuto knihu jsem ještě nečetla, nicméně váhám, jestli se do ní teďka nemám pustit, ale bojím se, že to do odletu nestihnu a nechce se mi do letadla tahat knihy dvě, jelikož už tak budu mít s hmotností zavazadla na mále.
KNIHY, KTERÉ JSEM DOSTALA JAKO RECENZNÍ VÝTISK:
Jako první tu máme knihy od nakladatelství Fragment. Erebos a Nemám žádné jméno. Knihy mám už přečtené a recenze napsané, už je jen zveřejnit. Poslední dobou se mi v rozepsaných článkách kupí recenze na zveřejnění…

A jako poslední jsem tento měsíc dostala knihu Dvě zrcadla od nakladatelství Host. Knihu jsem včera dočetla a dneska napsala recenzi. Takže se těšte…

Sečteno podtrženo:
Nemám žádné jméno
Dvě zrcadla
Erebos
Vytržení
Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles
Hostitel

Věty mého srdce: Erebos

30. července 2012 v 9:48 | Nells |  Věty mého srdce

S každým novým dnem ztrácí moje realita na významu. Je hlasitá a bez řádu, nepředvídatelná a náročná.
Co vlastně realita umí? Umí vyvolat hlad, žízeň, nespokojenost. Způsobuje bolest, bije kolem sebe nemoci, naslouchá směšným zákonům. Především je ale nekonečná. Vždy vede k smrti.
Co se počítá a má sílu, jsou jiné věci: nápady, vášeň, dokonce šílenství. Vše, co se vyvyšuje nad rozum.
Odmítám realitě svůj souhlas. Odepírám ji svou pomoc. Podléhám vábení utéct před světem a vrhám se celým srdcem do nekonečnosti nereálna.

5. "Knihy, které mi dobře půjdou k barvě plavek"

29. července 2012 v 10:03 | Nells |  Letní kniho-dumání

O čem by článek měl být???
Léto v plném proudu a pokud počasí dá, taký pěkný pařák. Člověk se samozřejmě musí nějak osvěžit a kam jinam jít, než k bazénu? Jenže k tomu potřebujete nejen kvalitní a dosti přitažlivé plavky, ale také adekvátní knihu, která by vám k vašemu plaveckému úboru také řádně ladila. Sestavte seznam 5 knih, které jsou tím nejlepším čtivem k bazénu a také k vaší image a napište, proč jste si vybrali právě je.

Knihy, které mi dobře půjdou k barvě plavek?
Tak do tohoto seznamu jsem zařadila knihy, které se mi obálkou hodí k barvě a stylu plavek, které jsou praktické. Tedy rozhodně k bazénu nepotáhnu stokilovou knihu. Dále knihy s jednodušším obsahem, abych nemusela moc přemýšlet nad tím, co autor chce říci.

Seznam knih:
1. Dvě zrcadla
2. Erebos
3. Jmenuju se Nikki
4. Potížistka
5. Deníky Carrie B.

Tak nakonec jsem vybrala knihy, u kterých jsem se při čtení bavila a musela je rychle dočíst, abych konečně věděla, jak to dopadne. Dále jsem vybrala knihy, které jsem měla kdysi ráda. Taky jsem jich pár vybrala podle toho, jestli by se k plavkám hodily…


Recenze na knihu: Bylo nás pět

26. července 2012 v 17:29 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Karel Poláček
Rok vydání: 2006 (moje vydání knihy)
Nakladatelství: Albatros
Doba čtení: 3.7.2012-7.7.2012
Počet stran: 189
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

O čem kniha je:
++Děj se točí hlavně okolo Péti a jeho čtyř kamarádů: Éda, Zilvar, Čeněk a Tonda, kteří společně zažívají plno dobrodružství.
++Na podzim vedou válku s Habrovákama, nebo hrají různé hry. Např.: Péťa se vloupe do krámu ke strejdovi a ukradne krabice, potom jdou s nimi všichni na pole a postaví z nich město. Rozdělí si role, hrají si totiž na jeho obyvatele, taky město zapálí a dělají, že jim hoří domy…
++Když jde procesí do Vambeřic, tak si s rukama kleknou a hlasitě se modlí, takže jim lidé házejí peníze, za které si potom něco koupí.
++Taky vymysleli, že by mohli prodávat vosí med. Takže vše pět kluků šlo na vosy, ty jsou ale chytré, proto je popíchali.
++Kluci ke konci prázdnin pouští draka, co jim vyrobil pacholek Jakub, taky dělají ohníčky, jednou tam je i Eva a přinese pražené mandle, potom se stará o oheň.
++Ve městě jsou dva biografy. Oni tam taky chodí ale oknem, jednou vzali i Evu, ovšem pan Maule je vyhodil. Sníh roztál a s ním přišla velká voda, kluci se ale vyznamenali, jelikož pomáhali těm, kdo měli vodu v domě zachraňovat, co se dalo.
++Na jaře přijel cirkus, Péťa tam moc chtěl jít, proto byl moc hodný. Nakonec tam přece jen s rodiči šel, do třídy mu tehdy přibyl jeden kluk od cirkusu.
++Jednoho dne se udělalo Péťovi ve škole špatně, měl velkou horečku a blouznil, dva hoši ho odvedli domů. Zdálo se mu:
++Že dostal od tatínka a jel s ním do Indie. Tam potkal pana maharadžu a šel s rukama a jím na lov. Zilvar se tam začal bavit s princeznou a nakonec si ji i vzal za ženu.
++Ukázalo se, že měl spálu a dlouho nemohl přijít na to, jestli v Indii doopravdy byl.

Moje názory:
++Mně se kniha velmi líbila, bylo vidět, že autor je s Péťou velice spjat. Také bylo hezká, jak je kniha psaná, myslím tedy takovým humorným klukovským jazykem: "Já jsem pravil: Rampepurdo, ty bídnice, modli se, tvoje poslední hodina udeřila, jelikož tě musím zamordovat!" Autor moc hezky mísil vznešená slova knižní se slovníkem uličnické hantýrky.
++Určitě super čtení!!!

Recenze na knihu: Já a pan Darcy

24. července 2012 v 18:59 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Alexandra Potter
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Kristián
Doba čtení: 28.6.2012-3.7.2012
Počet stran: 318
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Od knihy jsem očekávala něco o dost jiného. Když jsem si knihu kupovala, myslela jsem, že to bude takový ten klasický román, kde se hnedka zamilujete do hrdiny. (např. jako já u Nebezpečné lásky)

Ovšem chvílemi jsem nevěděla, jestli nečtu nějakou fantasy knihu, jestli se nestala chyba a jestli mi do přebalu nedali něco jiného. Musím říci, že mi do knihy vůbec "pravý pan Darcy" nepasoval. Čekala jsem, že spisovatelka pana Darcyho upraví do dnešní doby. Tím, jak se Emily vídala s p. Darcym, kniha ztrácela na realitě a posouvala se někam jinam.

Ani mi tam moc nepasovala pani průvodkyně. Tedy ze začátku jsem ji měla ráda, ale na posledních pár stránkách tomu spisovatelka nasadila korunu!

Také jsem tak nějak nepochopila, jak může Spike být nejdříve "chlap s pneumatikou okolo břicha" a ani ne za týden "chlap s vypracovanými svaly! To si trochu máknul v posilovně, ne? Nebo jsem musela kroutit hlavou nad tím, jak v zimě a ještě k tomu v šatech může jet na koni nebo na kole???

Prostě jednoduše jsem nečekala román, kde se Emily vydá do Anglie na poznávací zájezd s autobusem plným seniorů. Narazí tam na chlápka jménem Spike, který jí nejdříve připadá jako blb. Postupně o něm zjišťuje samé špatnosti, také se součastně setkává s pravým panem Darcym… Dále si vše můžete domyslet, pokud jste četly Pýchu a předsudek, konec znáte.

Jako další bych podotkla, jak to že Emili neviděla podobnosti mezi svým životem a její nejoblíbenější knihou (Pýcha a předsudek)? Jak to že jí to trvalo tak dlouho? Prostě nevím, ale myslím, že jí to mohlo dojít dříve, nebo mohla mít alespoň trochu pochyby…

Jako další chybu bych knize vytkla to, že nedokáže zaujmout. Celou knihu jsem četla bez toho, abych byla ponořená do děje. To je potom čtení pěkná otrava!!! Sečteno podtrženo jsem čekala od knihy něco jiného!


Věty mého srdce: Já a pan Darcy

23. července 2012 v 9:36 | Nells |  Věty mého srdce


Ti, kdo četli, pochopí."Jdi do háje Emily. Užívat si mám já. Kdybych věděla, že poznávací zájezd je takové drama, jela bych s tebou."

4. "Knihy, které si k táboráku rozhodně nevezmu"

22. července 2012 v 11:01 | Nells |  Letní kniho-dumání

O čem by článek měl být???
Noc jako dělaná pro správný táborák se špekáčky napíchnutými na dostatečně dlouhých a silných klaccích, kytarou v ruce a líbivou trampskou melodií na rtech. Ale vy stejně nedokážete přestat přemýšlet nad tím, co jste ještě před chvilkou četli a od čeho jste se nemohli odtrhnout. Jenže vy si tu knihu k táboráku prostě nevezmete. Kdo ví, co by se s ní pak stalo. Sestavte seznam 5 knih, které byste si k táboráku rozhodně nevzali, protože nechcete riskovat jejich újmu a napište, proč jste si vybrali právě je.

Knihy, které si k táboráku rozhodně nevezmu?
Tak já osobně bych raději psala o knihách, které bych si k táboráku vzala. Ovšem nehodlám si tu zadání přepisovat a pokusím se nějaké ty knihy vymyslet. Zařadím sem tedy knihy, jež bych nerada poničila… ať už z jakéhokoliv důvodu.

Seznam knih:
1. Stmívání
2. Nebezpečná láska
3. Hunger games
4. Pokrevní pouta
5. Bílá Masajka

Tak do tohoto seznamu jsem zařadila knihy, jež bych nerada poničila… ať už z jakéhokoliv důvodu.

Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...