Červen 2012

Giveaway

29. června 2012 v 15:25 | Nells |  Next

Zde!!!

Soutěž o anglické knihy!!!

Bylo nebylo (10) Já a pan Darcy

29. června 2012 v 13:17 | Nells |  Bylo nebylo
Nyní čtu: Já a pan Darcy
Autor: Alexandra Potter
Věta: Svobodná holka, která má alespoň špetku zdravého rozumu, musí toužit po slušném chlapovi.

Recenze na knihu: Temné vize - Odhalení

26. června 2012 v 16:42 | Nells |  Books review
Spisovatelka: L. J. Smith
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Fragment
Doba čtení: 20.6.2012-21.6.2012
Počet stran: 262

O čem kniha je:
Kniha je o dívce jménem Kaitlyn, které se všichni lidé na škole straní, jedním z důvodů je, že má divné oči. Dalším důvodem je, že dokáže věci, co jiní lidé neumí, tedy malovat budoucnost. Kaitlyn chce utéct, nenávidí to!
To se jí do jisté míry i splní, jelikož se o ni začnou zajímat lidé z Zetesova institutu. Kait nejdříve jet nechce, znamenalo by to totiž opustit tátu, ale přece jen se nechá přesvědčit. Když dorazí na místo, kde bude roční výzkum probíhat, seznámí se tam se stejnými lidmi, jako je ona.
Ovšem brzy po příjezdu, postupně budou zjišťovat pravdu o tom, proč je sem vlastně přivezli…

Moje názory:
++ Když jsem knihu držela v ruce, poprvé jsem si všimla, že je od autorky, která napsala Upíří deníky. Nechápejte mě špatně, miluji ten seriál, ale knihy mě moc neoslovily, možná to bylo tím, že jako první jsem viděla seriál. Prostě jsem se bála, aby mě to alespoň trochu bavilo! A opravdu tato kniha mi přišla zajímavá!
++ Musím podotknout, že téma je velice zajímavé, poutavé… Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem ji jedním dechem a měla ji za den přečtenou!
++ Knize bych vytkla jedině to, že je psána er formou a tu já zrovna moc nemusím. Nedokážu se totiž tím pádem pořádně vžít do postav, takže s nimi moc necítím.
++ Moc se mi líbilo, jak tam byly popsány pokusy, které prováděly. Muselo dát práci je vymyslet!
++ Hrozně moc se těším na další díl, takže brzy čekejte recenzi. Knihu velmi doporučuji!

25. týden: Casablanca (Katapult )

24. června 2012 v 14:38 | Nells |  Song of the week
Tak tato písnička mě včera chytla!!!

Recenze na knihu: Nebezpečná láska

22. června 2012 v 16:11 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Kateřina Petrusová
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Doba čtení: 10.6.2012-14.6.2012
Počet stran: 374

O čem kniha je:
Kniha je o Paige, která se stará o pacienty. Na doporučení jednoho z bývalých klientů si ji najmou na hlídání dospělého muže, který se kvůli stresu z autohavárie chová jako malý kluk. Jelikož jejím zaměstnavatelům konkurence tlačí na paty, pošlou Paige s Mikem pryč na chatu. Po pár dnech se Mike uzdraví, ale ještě se necítí na to, aby se vrátil do normálního života… (To je jenom začátek, více vám neprozradím!)

Moje názory:
++Než jsem si knihu objednala a začala číst, byla jsem velmi na vážkách, jestli mě bude kniha bavit… Ale hnedka po doslova pár stránkách mě kniha chytla a nepustila až do konce, takže rozhodně nelituji! Byla to jedna z těch mála knih, do kterých se zamilujete a musíte nad ní pořád myslet… Klidně bych ji zařadila na stejnou pomyslnou příčku jako Stmívání nebo Hunger games!
++Když už jsem tu tak nakousla to Stmívání, přišlo mi, že se v něm spisovatelka do jisté míry nechala inspirovat. V některých scénách jsem naprosto viděla scény ze Stmívání. Mike mi do jisté míry přišel jako Edward: nebezpečný, po uši zamilovaný, milý, romantický… I jejich chování bylo podobné jako chování postav ve Stmívání!
++Abych tu pouze nechválila, tak budu i trochu kritizovat, i když pravdou je, že není moc co. Nicméně mi to přišlo rychle ukončené a vůbec se mi nelíbilo, jak celá kniha skončila. Asi je to pro ně lepší, ale já jsem to prostě chtěla jinak, no co nadělám, že?
++Takže abych to nějak shrnula. Kniha mě naprosto okouzlila. Doporučuji si ji přečíst, až budete mít chvilku volna, jelikož při čtení toho moc neuděláte!

Maturitní četba

22. června 2012 v 15:56 | Nells
Tady jsou knihy, které jsem přečetla k maturitě, vždy tu najdete podrobný popis ...

!!!Tak tedy tento článek bude upraven jako rozcestník!!!

Bylo nebylo (9) Temná vize

21. června 2012 v 18:23 | Nells |  Bylo nebylo
Nyní čtu: Temné vize
Autor: L. J. Smith
Věta: Místní čarodějku na večírky nikdo nezve.

Recenze na knihu: Katyně

19. června 2012 v 20:30 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Pavel Kohout
Rok vydání: 1990
Nakladatelství: Edice Spirála
Doba čtení: 26.5.2012- 9.6.2012
Počet stran: 347
Knihu si můžete koupit na Arara

O čem kniha je:
Hodlám na to napsat další článek, jelikož kniha je v maturitní četbě, takže pouze v kostce.
Kniha je o Lízince, která se rozhodne jít na školu, kde se vyučí katyní. Během celého školního roku se vše musí naučit. Navíc se do ní zamiluje spolužák, který se záhy kvůli ní zabije. Dále se do ní zamiluje samotný učitel, který se také zabije, ale později vyjde najevo, že to pouze předstíral. Jako poslední se do ní zamiluje samotný ředitel, který ji nakonec získá. Na mistrovských zkouškách nakonec Šimsu (učitele) Lízinka popraví. Děj je komplikovaný a prolínají se tam různé časové osy.


Moje názory:
++ Opravdu mi přišlo, že spisovatel se snaží udělat horor, který nenechá čtenáře v klidu spát. A problém je v tom, jak moc se autor snažil, tak to až přehnal. Myslím, že by neuškodilo více rozepsat jednu scénu, než se jich tam snažit nahustit co nejvíc!
++ Dále mi připadalo, že čtu nějakou odbornou publikaci pro katy. Autor si dal velkou práci s vyhledáváním různých materiálů, které se v knize snažil uplatnit. Sice je hezké, že si s tím dal takovou práci, ale čís přes půl stánky název nějaké německé knihy a ještě k tomu v němčině asi moc lidí nebaví…
++ Dále bylo v knize až moc dějových linií, děj pořád přeskakovat. Proto bylo vcelku těžké se v ději zorientovat, co se už stalo a kdy… Asi bych to trochu přeuspořádala.
++ Někdy mi to přišlo trochu moc nereálné. Přiznejme si, v kolika zemí se dnes vykonává trest smrti? Nebo lépe, vykonává se v Česku. Dále mi přijde trochu divné, že by v šestnácti mohli vykonávat trest smrti, vždyť ještě nejsou ani plnoletí!
++ Navíc i postavy mi přišli divné. Lízinka celou dobu nepromluvila ani slovo a chovala neúplně jako z jiného světa. A Vlk (ředitel) se Šimsou (učitel) byli tak sebestřední a… No prostě nemám slov.

Věty mého srdce: Nebezpečná láska

18. června 2012 v 20:55 | Nells |  Věty mého srdce
Tak tedy dneska vám tu přidávám věty z knihy, která mě opravdu zaujala, jak se dozvíte brzy v recenzi. Dneska to bude více úryvků, jak mně připomíná Edwarda!!!
Tato scéna mi trochu připomíná scénu ze ságy Stmívání, když na tím tak přemýšlím, tak mi Stmívání připomíná hned více scén!!!

"Ty se mě bojíš," řekl nakonec. Nepotřebovala jsem nad tím uvažovat. Jeho jsem se nebála. "Ne." "Tak proč ses tu dusila při něčem, co vypadalo jako záchvat paniky?" zabručel. "Paige, já vím, že je toho vážně moc najednou." "Jo pěkně debilní dopoledne," skočila jsem mu do řeči.

"Nechci s tebou spát," dodal. "Aha." Tentokrát to neznělo zmateně. Nechce se mnou spát. Proč v tom případě neuhne stranou a nejde si po svém? "Asi ti to pořád ještě nedošlo, ale mám v plánu s tebou strávit celý zbytek života. Zní to kýčovitě, ale je to přesné. Paige, miluju tě. Změnilas mi život, což je další klišé, ale je to tak. Takže s tebou nehodlám jen tak spát, ale mám v plánu se s tebou milovat. Až budeš střízlivá, až si budeš jistá tím, že mě znáš, a až budeš chtít."

"Paige, mluv se mnou," řekl tiše. "Nevidím ti do hlavy a nedokážu odhadnout, na co myslíš." "Nevím, co bude potom," hlesla jsem. Kývl. A ještě jednou. "Já taky ne," přiznal nakonec. To jsem asi nechtěla slyšet. "Nevím, jak to bude probíhat, až se vrátím. Ale rozhodně to nebude pokračovat bez tebe. Myslel jsem to vážně. Nemusíš se bát, že by ve městě bylo něco jinak."

"Já vím, že je těžké se na to dívat z mého úhlu pohledu. Ale fakt je, že vždycky budu mít někoho, kdo mi na tebe dá pozor, když nebudeme spolu. To bych jako normální člověk neměl. Tohle rozhodně beru jako výhodu." Zamračila jsem se na něj. Chce mě nechat hlídat? "To myslíš vážně?" Myslel. Vypadal tak. "Pokud se vrátíme dřív, než se vyřeší současná situace, tak rozhodně. A i potom bych se cítil líp."

"Někdo mi ukradl víkend, brblala jsem v pondělí, když jsem z postele sledovala, jak se Mike obléká. Přišlo mi to, že když jsme spolu sami, čas letí hrozně rychle. "Jo, to je teď novej druh kriminality, možná do toho taky půjdeme," přikývl na oko vážně.

24. týden: Máš nejhezčí zadek na světě (Mr. Vee a Michaela)

17. června 2012 v 16:02 | Nells |  Song of the week
Tak tento týden úlítávám na této písničce:

Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...