Jarní dumání: Knihomolství

29. května 2012 v 15:26 | Nells |  Jarní dumání
Tak a je to tady poslední článek do tohoto projektu! A já mám dneska den na nic… Tak nějak se na nic nemůžu soustředit. Proto jsem celkem zvědavá, jak bude tento závěrečný článek dávat smysl! Ještě bych chtěla podotknout, že doufám, že i na léto někdo uspořádá nějaký takovýto projekt. (nebudu se zlobit, když mi dáte typy do komentíků)

Co si pod tímto slovem "knihomolství" představím?
Já si pod tím představím takový ten extrém, který určitě všichni známe z amerických filmů. Představím si pod ním skupinku lidí nejlépe šprtů, kteří v jídelně sedávají kousek od ostatních, čtou a baví se o věcech, co normální lidi ani po vysoký nechápou!

Je takovýto extrém vůbec normální? Znáte někoho takového?
Já sama pár lidí znám… Ovšem na jejich obranu, lidi se s nimi normálně baví a v jídelně sedávají se všemi. Zato když se s nimi bavíte, máte pocit méněcennosti… Prostě mi to nepřijde jako ten "šprt" z filmů…

Kdo je pravý knihomol?
Já osobně jsem toho názoru, že hranice mezi člověkem, který má rád knihy a knihomolem je velice tenká, proto moc dobře nejde určit! Knihomol je ten, kdo se za knihomola považuje! Já osobně o sobě klidně prohlásím, že knihomol jsem! Ráda čtu a čtu skoro pořád! Samozřejmě se nemohu rovnat jiným lidem, které znám z internetu. Ale i moje blízké okolí mě za něj považuje… (ale ten extrém, výše uvedený, tedy rozhodně nejsem)

Kolik knih jsem už přečetla?
Tak od začátku kalendářního roku jsem přečetla něco přes 30 knih. Kolik jsem jich přečetla celkem za život, počítat nebudu, asi bych se nedopočítala. Ale jednou jsem zkoušela spočítat svoje knihy v knihovničce, a že ten je jen zlomek mích knih, a dopočítala jsem se něco okolo 250 knih, potom mě to přestalo bavit… Třeba to jednou spočítám dokonce!
A co vy? Kolik knih obsahuje vaše knihovnička?

Jaké žánry mám nejraději a jaký se naopak vyhýbám?
Tak ráda mám fantasy a sci-fi. Nepohrdnu ani románem a autobiografií, když je život té osoby zajímavý… Poslední dobou jsem si také oblíbila horory. Tak je vidět, že mám celkem dost oblíbených žánrů.
Co naopak nemusím: jsou detektivky, nevím proč, ale nějak mě to nevzalo. Četla jsem jich ale jen pár. Z toho mě zaujal spisovatel Dan Brown a také kniha Modrá sféra.

A co povinná četba?
Tak jestli někdy přečtu 20 knih z toho seznamu, budu vážně dobrá. Prostě mě ty knihy nebaví. Nevím, proč nás to učitelé nutí číst (jasně na maturitu) a prohlašují, jak jsou to nádherná díla a že mi čteme něco podřadného, když si ani nepřečtou to, co mi čteme a hnedka soudí! Jako chápu, asi bychom to přečíst měli, ale opravdu mi vadí lidi, co něco zkritizují a ani neví pořádně co! Asi bych byla méně rozčílená, kdyby si to nejdříve přečetli a potom na základě dojmu soudili!
Podle mě se i literatura vyvíjí a jednou někdo prostě ty díla (co máme na maturitu číst) netroufne, napíše něco lepšího!
No nic tento článek o tomto tématu není, takže končím!
A moje poslední otázka, co vy a povinná?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 laurdes laurdes | E-mail | Web | 29. května 2012 v 21:18 | Reagovat

Já taky povinnou četbu nerada.. :/

2 Edita Edita | Web | 28. července 2012 v 14:10 | Reagovat

Hezký blok, zas někdy kouknu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...