Recenze na knihu: Rozum a cit

17. dubna 2012 v 20:06 | Nells |  Books review


Spisovatel: Jane Austenová
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Ottovo
Doba čtení: 5.4.2012-11.4.2012
Počet stran: 392

Další kniha od spisovatelky Jane Austenové, kterou jsem přečetla.

Děj:
Příběh se opět odehrává někdy v devatenáctém století, kdy třem sestrám zemře otec a jsou nuceny, odjet ze svého domova, který nyní zdědil jejich nevlastní syn. Spolu s maminkou se usadí nedaleko jiných příbuzných, kteří jsou k nim velmi pozorní. A jak už to u románu bývá, tak i v této knize se celý děj točí okolo lásky, jež je plná zápletek…

Moje názory:
Co musím jako první podotknout, je fakt, že Pýcha a předsudek byla lepší kniha. Nevím přesně proč, ale takový je můj názor. Docela mi chybělo oslovování "Pane" mladých mužů. I když nemohu říci, že bych litovala, že jsem si knihu koupila!

Další věc, která mě oslnila, je ta, jak autorka knihy nazývá. Musím říci, že rozum a cit v tomto příběhu hrají hlavní roli, stejně jako pýcha a předsudek v minulé knize. Udivilo mě, jak dokáže vybrat dvě vlastnosti a na nich založit celý příběh, prostě klobouk dolů!

První kniha (snad mi v tomto článku odpustíte přirovnávání ke knize Pýcha předsudek) byla živější a měla větší spád! Tím rozhodně nechci říci, že bych se nudila u čtení této knihy. Ale v porovnání s minulou knihou to chvilkami bylo nudné a dlouhé pasáže úvah na ději rozhodně nepřidali. I když si myslím, že by se určitě našli lidi, co právě tyto pasáže na knize nejvíce milují.

Postavy byli úžasně vymyšlené a odlišné… Měli kladné i záporné vlastnosti, prostě musím říci, že hnedka na prvních stránkách jsem si postavy zamilovala! Takže knihu vřele doporučuji!1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla, mě zaujala a chtěla jsem si přečíst i další její dílo. Rozhodně v budoucnu plánuji si přečíst i další knihy!!!

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Rozum cit

3. Definujte knihu jedním slovem.
Láska

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Musím říci, že jsem si velmi oblíbila pana Johna (strýčka) a paní Jenningsovou.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Opravdu nevím, kniha se mi celkově líbila.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jak jsem se již zmínila, chtěla bych vytknout, ty zdlouhavé pasáže!!!

6/10

Knihu si můžete zakoupit zde!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 itsanotherworld itsanotherworld | Web | 17. dubna 2012 v 20:24 | Reagovat

:)

2 Nami Nami | Web | 18. dubna 2012 v 0:13 | Reagovat

je to možná trošku hloupá otázka, ale píšeš zde jen recenze jak na tebe knížka působí obsahem co si přečteš nebo všechny knihy které sem přidáváš jsi opravdu přečetla a recenze píšeš čistě své?:) Jen mě to zajímá:)

každopádně knížka podle popisu vypadá zajímavě, jen škoda že nečtu :/ :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...