Přečetla jsem: Harry Potter a princ dvojí krve

4. dubna 2012 v 20:23 | Nells |  Books review
Spisovatel: J. K. Rowlingová
Rok vydání: 2005
Nakladatelství: Albatros
Doba čtení: 14.3.2012-25.3.2012
Počet stran: 533
Knihu si můžete koupit na Arara.cz


++Myslím, že vám ani nemusím psát, o čem kniha je, kdo je hlavní postava… To ví snad celý svět, je to fenomén, který byl na vrcholu slávy, když jsem byla malá. Tehdy jsem si koupila asi čtyři díly, ale nepřečetla jsem je. Nevím, jestli jsem to už nepsala v recenzi na první díl, ale jako malou mě to prostě nebavilo.
++Dneska se mi knihy líbí, i když není to zrovna to, po čem prahnu. Knihy nečtu za sebou, jak jste si mohli všimnout, jako první jsem četla díly 2, 3, 4, 5. Potom jsem si dala několik měsíců pauzu a přečetla jedničku. Nyní jsem se dostala k předposlednímu dílu a snad to brzy dovrším sedmičkou. (když tak o tom přemýšlím, dílů je stejný počet jako viteálů, asi si spisovatelka do nich ukrývala kousky své duše J)
++ U knih je to se mnou stejné jako u filmů, musím říci, že knihy jsou stejně jako filmy díl od dílu temnější a mně se spíše líbily, když to byla ta pohádka. Jsem zvědavá, jestli poslední díl vůbec dočtu do konce, jelikož Harryho mám neodvratně spojeného s Bradavicemi, a když tam nyní už nebude…
++Nicméně mi postavy přirostli k srdci a přiznávám se, že na konci této knihy jsem i trochu brečela. Ale nebyly to slzy, jako u jiných knih…1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Snad každý by měl tuto sérii přečíst, stejně jako Stmívání, Hamleta…

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Láska, přátelství

3. Definujte knihu jedním slovem.
Zlo

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Opravdu nevím, ale mám svým způsobem ráda Hermionu.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Jsou tam i poučné momenty.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jo to musím přemýšlet, snad mě někdy něco napadne…


7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 4. dubna 2012 v 20:59 | Reagovat

:D Já pokud možno vždycky odpovídám na blog. Poradila bych ti, abys zkusila nejdříve Fragment - ten přijímá recenzenty s vřelostí. Samozřejmě je pro nakladatelství dobré, když máš co nejvyšší návštěvnost, aktivitu a kvalitu článků - to ty všechno splňuješ. Žádost by měla vypadat nějak takto... Dobrý den, poskytujete recenzní výtisky bloggerům? Můj blog: http://my-books-my-world.blog.cz/. Já to takhle pokaždé dělám a nakladatelství se mi dřív nebo později ozve. Takže závěr... Nejdřív Fragment a potom můžeš zkusit Zoner Press nebo Metaforu. S těmi dvěma bych ale ještě chvíli počkala, jsou nejochotnější, když je tvůj blog s návštěvností na vrcholu. :)

2 TerushQaH TerushQaH | Web | 5. dubna 2012 v 19:38 | Reagovat

Tak to je už dlouho co jsem poprvé četla celou sérii četla, film se mi líbil, ale moc jsem neměla haryho ráda v posledním díle, druhé části.. ale ne jako, že bych ho neměla ráda, ale spíš už mi tam připadal hrozně starý.. njn není nad první díl.. :D

3 mynameisbee mynameisbee | E-mail | Web | 5. dubna 2012 v 20:33 | Reagovat

no já jsem na nich vyrostla a taky jsem si pobrečela hlavně u posledního dílu ! Taková škoda , že to už skončilo !

4 Dawn ツ Dawn ツ | Web | 5. dubna 2012 v 22:34 | Reagovat

Na Harryho Pottera nedám NIKDY dopustit. Je to moje nejoblíbenější kniha. Všechny díly jsem četla snad milionkrát a absolutně to miluju! Naopak zase ze srdce nenávidím lidi, co to nečetli, nepřečetli do konce, četli jenom některé díly, nezaujalo je to, nebo viděli jenom film (!)... sice respektuju takový názory, samozřejmě... ale zabíjela bych za to :D kupodivu jsem zjistila, že takových lidí (ty co nesnáším) je celkem dost. Většina dělá, jakože Harry Potter, supeer, to znám jako svoje boty, ale je to uplně jinak. Tihle lidi to určitě nepřečetli celý jedním dechem...mnohdy to nepřečetli vůbec, nebo byli na posledním díle v kině (ZA TO BYCH ZABÍJELA 10x!) vlastně obecně nenávidím lidi, co něco jenom "letmo" znají a už si hrajou na to, že jsou nejchytřejší na světě... ale dobře dobře, samozřejmě každej má svůj vlastní názor. ale já tím částečně žiju a nikdo mi to nevezme.... a promiň za ten dlouhej a asi zmatenej komentář... doufám že jsi to aspoň trošku pochopila.. stejně respektuju tvůj názor...a doufám že poslední díl přečteš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...