Jarní dumání: Knižní série

23. dubna 2012 v 17:36 | Nells |  Jarní dumání

++Tak to téma je mi už o trošičku bližší než téma minulého týdne, ke kterému jsem neměla moc, co říci. No uvidíme, jak to tento týden dopadne!!!

++Musím říci, že já osobně mám knižní série ráda. Jelikož když čtu knihu, která má pouze jeden díl, tak sotva se s postavami sžiju a začnu je mít ráda, je konec. To mi docela u jednodílných knih vadí.

++Série mám ráda i kvůli tomu, že nemusím pořád absolvovat na začátku knihy, takové ty třiceti stránkové seznamovací úvody. Kdo se jak jmenuje, kdo se s kým má rád, kdo má jaké vlastnosti… Tady prostě jde už jen o děj a akci… Tedy alespoň podle mě!

++Ale abych je jen nevychvalovala, tak taky něco, co mi na sériích vadí… Vádí mi to opakování ze začátku knihy, člověk si prostě nevybere. Myslím si, že všichni vědí, o čem mluvím. To když autor nebo autorka popisují, co se stalo v minulém díle atd. To já opravdu nemusím!! Popravdě, kdo by si koupil druhý díl a nečetl první? Jo někdy mě to opravdu rozzuří! Tak tedy dál…

++Nicméně i u sérií a počtu dílů bych se řídila úslovím "Nic se nesmí přehánět". Myslím, že autor sám by měl poznat, kdy už toho dost a přestat. Ovšem někteří spisovatelé se snaží vytěžit maximum a to se někdy moc nevyplácí, protože tím zkazí, jinak dobrý příběh!

++Nicméně se sériemi je to stejné jako s upíry. Taky jich je teďko plno "jsou v módě". Takže můj závěr zní "všeho s mírou", jak originální J.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 laurdes laurdes | Web | 23. dubna 2012 v 20:34 | Reagovat

Pokud není množství knih na úkor kvality, nemám s tím problém. A jinak, neznám moc sérií, které by shrnovaly v druhém díle to, co se stalo v prvním :D

2 Storycollector Storycollector | Web | 24. dubna 2012 v 11:26 | Reagovat

Kdo by si koupil druhý díl, když nečetl první? - Vsadím se, že se to stává častěji, než si myslíš. Ono, když je takovéto shrnutí odděléno od děje nebo se jedná jen o krátké poznámky, které neruší, tak si myslím, že je to v pořádku, protože některé díly sérií jsou od sebe vzdáleny roky a ne všichni fanoušci si dávají re-reading. Pro ty je pak lehké připomenutí praktické.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...