Duben 2012

Věty mého srdce: Krásní mrtví: Summer

30. dubna 2012 v 17:04 | Nells |  Věty mého srdce
Tak tedy věta, která se mi na této sérii velice moc líbila.
"Stejně mě nakonec opustíš," řekla jsem tiše. Drželi jsme se s Pheonixem za ruce, kráčeli jsme spolu pod stříbrnými kmeny osik. Na temné modré obloze vycházel srpek měsíce, jasně zářila polárka.
"Snaž se na to nemyslet. Pamatuj, že spolu ještě strávíme hodně času."
"Budu příští rok zase jezdit do Foxtonu? Co bude, až jednou sejdu dolů a ve stodole nebude nikdo, jen stašidla?"
"Řekni nahlas moje jméno," poradil mi. "Neuvidíš mě, ale budu tam."
"Slibuješ? Modlila jsem se - často -, abys mě chodil strašit. Nezvládnu to, když odejdeš a nikdy se nevrátíš."
Zastavil se a pohladil mě po tváři. "To se nestane. Přijď mě hledat, Darino, a najdeš mě tady. Vždycky."

Měsíční chvástačka duben 2012 (6)

29. dubna 2012 v 12:42 | Nells |  Měsíční chvástačka


Tak už i já se přidávám k tomuto projektu. Nejdříve jsem si myslela, že bych neměla moc, co ukazovat. Ovšem něco málo přece jen za ten měsíc někde skoupím… Sice toho není tolik, jako mají někteří z vás, ale já bych je potom ani nestačila přečíst. Opravdu nechápu, kdy to všechno někteří z vás přečtou, u koho na blogu vždy vídám takové kupy. Chápu, třeba někdo měl narozeniny… Ale když se to opakuje každý měsíc… Jako jo přeju vám to, ale kdy to proboha stačíte přečíst! Nebo je jen kupujete, abyste je měli, někdy by mě to docela zajímalo, ale teďka už ke mně.

Tak jako první knihy, které jsem si koupila:
Rozum a cit
Křídla

Rozum a cit jsem koupila na začátku měsíce, už jste tu měli recenzi, tak nějak neplánovaně. Jela jsem s mamkou nakoupit jídlo a najednou se v košíku ocitla i kniha a já o nějakou tu korunku byla lehčí.
No a Křídla jsem si koupila plánovaně, hodně jsem o tom přemýšlela a rozmýšlela se mezi několika knihami, nakonec vyhrála tato. A já doufám, že příští měsíc vám tu představím její sokyně. Moc doufám, tak uvidíme. Jinak ji momentálně čtu, takže někdy za týden tu bude recenze.


Recenzní výtisky:
Temná akademie
Krásní mrtví: Jonas
Krásní mrtví: Arizona
Krásní mrtví: Summer

Jak jste si mohli všimnout, tak jsem někdy začátkem dubna začala spolupracovat s pár nakladatelstvími. Všechny tyto knihy mám již přečtené a napsané recenze. Dvě jsem sice ještě nezveřejnila, ale tento týden tak učiním. Těšte se a já se budu těšit na pokračování obou sérií. Ani nedokážu říci, která z těch knih byla nejlepší, každá má svoje kouzlo.
Tak a všechny knihy pěkně pohromadě:
Temná akademie
Krásní mrtví: Jonas
Krásní mrtví: Arizona
Krásní mrtví: Summer
Rozum a cit
Křídla

Tak tedy tento měsíc jsem svoji knihovničku rozšířila o šest knih. Doufám, že stejné nebo větší číslo budu psát i příští měsíc, nechme se překvapit. Ještě na závěr bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment, za poskytnuté výtisky!

17. týden: Kdo se bojí nesmí do nebe (Wanastowi Vjecy )

29. dubna 2012 v 12:42 | Nells |  Song of the week
Tak opět další týden další písička :-)


Já řikám, že dneska bude lepší den
Ty si se lekla
Já tuším, že nesplnil se ti tvůj sen
Jsem jen popelář
Tak spěchám uklidit tu naši zem
Na pokraji pekla
Jsi svlečená slečna sličná

Ref.:
Hořím, padám, klesám do tebe
Volám "kdo se bojí, nesmí do nebe!"
Hořím, padám, klesám do tebe
Volám "kdo se bojí, nesmí do nebe!"

Recenze na knihu: Krásní mrtví (Jonas)

27. dubna 2012 v 13:18 | Nells |  Books review
Spisovatelka: Eden Maguire
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Fragment
Doba čtení: 19.4.2012-22.4.2012
Počet stran: 271

O čem kniha je:
Je to první díl série o Krásných mrtvých. Což jsou vlastně lidé, kteří zemřeli, ale vrátili se, aby si dořešili různé problémy a pak našli klid. (stručně řečeno)
V jednom městečku během roka umřou čtyři mladí lidé za záhadných okolností. Mezi nimi je i Darinin kluk Pheonix. Jednoho dne, když se vydá do hor, objeví chatrč a v ní i Pheonixe se všemi ostatními. Po pár problémech a zápletkách jim nakonec bude pomáhat, najít pravdu o jejich smrti.
V této knize se vlastně snaží vysvětlit smrt Jonase. Umřel, když jel po silnici na motorce se svojí holkou Zoe. Ta je momentálně na vozíčku a nemůže chodit, bohužel si nic nepamatuje… Víc vám neřeknu!

Moje názory:
++ Ze začátku mě kniha moc nenadchla. Začínalo to tak nějak normálně, nic nového. Ale postupně jsem se do knihy začetla takovým způsobem, že se nemohu dočkat, až dopíšu recenzi a půjdu číst další díl!
++ Další můj první dojem byl, že je to druhé Stmívání. Opravdu jsem na prvních stránkách nemyslela na nic jiného. Postupně se to, ale změnilo v něco originálního. Tím chci říci, že poslední dobou pořád čteme o upírech… Nicméně abych to nezamluvila. Pořád jsem v těch (hlavně ze začátku) postavách viděla Belu a Edwarda hlavně jeho.
++ Kniha se čte opravdu rychle. Musím říci, že já osobně ji měla přečtenou mrknutím oka. Byla jsem na začátku a najednou jsem na konci!
++ Dalším bodem jsou, jak už to u mě bývá zvykem postavy. I v tomto příběhu jsem si našla postavu, která mě něčím okouzlila. Většinou to ale nejsou hlavní postavy, spíše ty, co se v příběhu jen mihnou. A tady se mi velice zalíbil Brandon. Sice je tam jen na pár stránkách, to mi však úplně postačilo. Snad spisovatelka v dalším díle prozradí… (raději to nebudu psát, abych vám nic nenapovídala…)

Bylo nebylo... (3) Krásní mrtví: Summer

26. dubna 2012 v 17:36 | Nells |  Bylo nebylo
Tak je tu čtvrtek a s ním čtvrteční meme!

Nyní čtu: Krásní mrtví Summer
Autor: Eden Maguire
Věta: Udělala jsem, co Laura chtěla - šla jsem ke Kim Reissové.


Recenze na knihu: Léto modelky

25. dubna 2012 v 20:37 | Nells |  Books review

Spisovatel: Pavlína Pořízková
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: Ikar
Doba čtení: 14.4.2012-19.4.2012
Počet stran: 381

Děj:
++Příběh se odehrává roku 1980, kdy se mladá patnáctiletá holka vydá do Švédska. Její matka a otec jsou emigranti z Česka, co se rozvedli. Jiřina byla vychovávána mamkou, sama se musela starat o svoji mladší sestru. V patnácti letech se sama vydává do Paříže zkusit štěstí jako modelka. Zamiluje se do fotografa…
++Celý příběh vypráví o problémech, které musejí začínající modelky řešit. Falešné přátelství, závist, alkohol, drogy… jsou na denním pořádku!

Můj názor:
++Do knihy jsem se začetla opravdu velice rychle. Hnedka po pár stránkách mě kniha chytla a nepustila až do konce. Někdy se totiž u knih stává, že ze začátku čtenáře pohltí, ale postupně napětí… opadne a kniha se dolouskává opravdu těžce. To tady ale opravdu nehrozí!!!
++Já osobně ráda čtu knihy z toho prostředí. A kniha mě tak nadchla, že nemám pomalu, co dodat.
++Chvílemi jsem sice Jiřinu nechápala. Sice chápu, že tlak a všechno muselo být veliké. To klobouk dolů, že to vydržela. Ale sama si někdy přiděla dost problémů, ze kterých se potom musela pracně vyhrabávat. I když musím uznat, bez toho by nebylo vlastně o čem číst!
++Také bych chtěla podotknout, že jsem si úplně zamilovala Emanuela. Je to sice postraní role, ale tak nějak mě dostal. Naprosto mi připomínal jednu postavu ze seriálu Sex ve městě, jestli víte, jak tam byl ten gay. To je jeho přesná kopie!!! Jeho hlášky někdy neměly chybu!
++Pokud tedy hledáte nějakou knihu, tuto mohu vřele doporučit.


Věty mého srdce: Léto modelky

23. dubna 2012 v 17:37 | Nells |  Věty mého srdce


Zas pondělí a já vám přináším další úryvek z knihy, který se mi vryl do srdce!

Říká se, že když umíráte, hlavou vám proletí celý život. Já rozhodně neumírám, alespoň pokud vím, ale hlavou mi v prudkém náporu proletí tři měsíce života v Paříži. Naučila jsem se hodně, nejvíc to, že čím víc se toho člověk neučí, tím spíš zjistí, jak málo toho ví. Jediné, čím jsem si absolutně jistá, je, že jsem nechala svoje dětství definitivně za sebou. Cesta zpátky je zahrazená.

Stojím na hraně srázu. Jeden krok - buď se naučím létat, nebo zjistím, že nejsem pták. Ale teď už vím, že písklata létat nemůžou. Nejdřív jim musí narůst křídla.

Jarní dumání: Knižní série

23. dubna 2012 v 17:36 | Nells |  Jarní dumání

++Tak to téma je mi už o trošičku bližší než téma minulého týdne, ke kterému jsem neměla moc, co říci. No uvidíme, jak to tento týden dopadne!!!

++Musím říci, že já osobně mám knižní série ráda. Jelikož když čtu knihu, která má pouze jeden díl, tak sotva se s postavami sžiju a začnu je mít ráda, je konec. To mi docela u jednodílných knih vadí.

++Série mám ráda i kvůli tomu, že nemusím pořád absolvovat na začátku knihy, takové ty třiceti stránkové seznamovací úvody. Kdo se jak jmenuje, kdo se s kým má rád, kdo má jaké vlastnosti… Tady prostě jde už jen o děj a akci… Tedy alespoň podle mě!

++Ale abych je jen nevychvalovala, tak taky něco, co mi na sériích vadí… Vádí mi to opakování ze začátku knihy, člověk si prostě nevybere. Myslím si, že všichni vědí, o čem mluvím. To když autor nebo autorka popisují, co se stalo v minulém díle atd. To já opravdu nemusím!! Popravdě, kdo by si koupil druhý díl a nečetl první? Jo někdy mě to opravdu rozzuří! Tak tedy dál…

++Nicméně i u sérií a počtu dílů bych se řídila úslovím "Nic se nesmí přehánět". Myslím, že autor sám by měl poznat, kdy už toho dost a přestat. Ovšem někteří spisovatelé se snaží vytěžit maximum a to se někdy moc nevyplácí, protože tím zkazí, jinak dobrý příběh!

++Nicméně se sériemi je to stejné jako s upíry. Taky jich je teďko plno "jsou v módě". Takže můj závěr zní "všeho s mírou", jak originální J.

Recenze na knihu: Temná akademie (Vyvolení)

20. dubna 2012 v 21:05 | Nells |  Books review

Spisovatel: Gabriella Poole
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Doba čtení: 11.4.2012-13.4.2012
Počet stran: 255

O čem to je:
Děj knihy je o holce jménem Cassie, která se z dětského domova dostane na akademii do Paříže. Bohatí studenti na ni pohlíží jako na stipendistku. Skamarádí se svojí spolubydlící… Celá kniha je o tom, že se společně s pár přáteli snaží zjistit tajemství skupinky "vyvolených".
Víc vám neprozradím, ještě bych se, jak se znám přeřekla a zkazila bych vám to!

Můj názor:
Musím říci, že kniha mě do děje vtáhla hnedka na prvních stránkách a to se mi moc často nestává. Většinou se do knihy začtu až tak na padesáté straně. Takže to bylo milé překvapení a celá kniha se tak četla mnohem lépe.

Nevím, jestli to považovat za klad nebo za mínus knihy, ovšem kniha nechává čtenáře v napětí doslova do posledního okamžiku. Během čtení knihy jsem si vytvářela svoje různé teorie, kdo jsou oni vyvolení. Chvilku jsem i uvažovala, jestli jsem si zase nekoupila knihu o upírech. Spisovatelka psala stylem, že vše pouze nakousla, ale neřekla nic podstatného, čímž docílila napínavosti!

Další můj názor na autorčin styl je ten, že autorka se moc nerozepisuje. Jak jsem byla zvyklá z předešlé knihy (Rozum a cit). Austenová rozepisuje jednu scénu na patnáct stran, za to Gabriella píše stručně a jasně. Někdo to považuje za klad, především ti, co mají rádi nějakou akci a rychlý děj.

Nadále bych chtěla pochválit obálku, sice je to paperback, ale to jsou v poslední době pomalu všechny knihy. Naprosto mi padla do ruky a i velikost knihy je jiná než ostatní knihy v mé knihovničce (nevím, jak je to u vás). Prostě příjemná změna!

Bylo nebylo... (2) Léto modelky

19. dubna 2012 v 17:57 | Nells |  Bylo nebylo
Tak tady máte první větu z knihy, kterou momentálně čtu a brzy na ní přidám recenzi!

Nyní čtu: Léto modelky
Autor: Pavlína Pořízková
Věta:Ne že bych se bála letět.

Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...