Věty mého srdce: Muka

6. února 2012 v 18:19 | Nells |  Věty mého srdce
U této knihy jsem měla asi tři nejoblíbenější scény, nakonec se mi podařilo, alespoň jednu vyloučit, takže zbyly dvě. A tady jsou:

"Podívej se na mě a Stevena," pokračovala Francesca. "Vím, že vám můžeme připadat matoucí. Miluju ho? Ano. Ale až nastane poslední bitva, budu ho muset zabít. To je prostě naše realita. Oba víme naprosto přesně, kde stojíme."
"Takže mu nevěříte?"
"Věřím mu, že se zachová tak, jak mu to káže jeho přirozenost- je to démon. I ty potřebuješ věřit, že se ti kolem tebe zachovají podle své přirozenosti. I kdyby to vypadalo, že zrazují své pravé já."

Nejdříve jsem to přirovnávala ke Stmívání, jak je u mě zvykem. Edward by Bellu přece nezabil, to by raději zabyl sebe stejně tak Bella. I v Hunger games by se raději oba otrávili těmi bylinami, než aby jeden druhého zabili. Potom mě ale napadlo, co když Francesca, Steven i ostatní andělé to chápou jako víru v jistém slova smyslu. Co když ty jejich strany do nich vtloukali od mala a oni to berou jako samozřejmost??? Co na to vy?

"Jak tohle může bejt škola?" vyhrkla Shelby. "To sem chodíte plavat a modlíte se přitom? Taková univerzálnost se teda na Západním pobřeží jen tak nevidí. Skoro se mi po něm začíná stejskat."Toto byl asi jediný vtip v celé knize, kterému jsem se trochu zasmála, i když jsem se neválela smíchy, jako u něčeho jiného. Přesto se mi tento vtip líbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wendelín Simpson* & Moni* Wendelín Simpson* & Moni* | Web | 6. února 2012 v 18:28 | Reagovat

"Muka" = jako ta knížka, že? :-) :-D

2 Yominis Yominis | Web | 10. února 2012 v 20:06 | Reagovat

Hm... Možná, že si to kvůli té první ukázce přečtu. Konečně něco, co vypadá zajímavě. Už mě pomalu přestává bavit takové to "je pro mě naprosto přirozené tě zabít a všichni mi říkali, že se to tak dělá, ale protože tě miluju, udělám pro tebe všechno a nikdy bych ti nezkřivil vlásek."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...