Věty mého srdce: Květ pouště

27. února 2012 v 18:59 | Nells |  Věty mého srdce
Opravdu bych sem nejraději přepsala celou knihu, ale to bych asi nezvládla. Trvalo mi dost dlouho, než jsem něco vybrala, ale rozhodně to ani za mák nesahá celé knize ani po kolena.

Celý svůj život jsem se snažila přijít na důvod toho, proč jsem byla obřezána. Možná že kdybych ho objevila, byla bych schopná smířit se s tím, co mi udělali. Ale na žádný důvod jsem nepřišla. Čím více jsem se snažila nějaký vymyslet, tím více jsem zuřila. Potřebovala jsem zveřejnit své tajemství, protože jsem ho celý život potlačovala. Neměla jsem žádnou rodinu, žádné sestry ani matku, nikoho, s kým bych se mohla podělit o svůj žal. Nenávidím termín "oběť", protože je v tom bezmoc. Avšak když mě cikánka obřezala, byla jsem opravdu oběť. Jako dospělá žena už oběť nejsem a můžu vyvinout nějakou aktivitu. Když jsem udělala interview pro Marie Claire, chtěla jsem, aby lidé, kteří podporují tohle mučení, slyšeli alespoň od jedné ženy, jaké to je, protože všechny ostatní ženy v mé zemi jsou umlčovány.
Toto je jen zlomek toho, je tam toho víc. Samozřejmě se najdou i akčnější pasáže s dějem.

Když jsem vyrůstala v Somálsku, vážila jsem si i těch nejprostších věcí. Oslavovali jsme déšť, protože znamenal vodu. Kdo se v New Yorku stará o vodu? Klidně ji nechají téct z kohoutku, když jdou dělat v kuchyni něco jiného. Vždycky je tam, když ji potřebujete. Otočíte kohoutkem a teče. Člověk si váží toho, co nemá, a protože jsme neměli nic, vážili jsme si všeho.
Tato kniha mi trochu připomínala Bílou Masajku, to je také úžasná kniha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 28. února 2012 v 9:33 | Reagovat

Ono je to jak u koho... Já jsem někdy měla chuť to číst úplně urputně a za chvíli se mi nechtělo... To jsou prostě základy fantasy bez romantiky...

2 TeŕushQaH TeŕushQaH | Web | 28. února 2012 v 18:12 | Reagovat

já moc tedy tenhle tip knih nečtu ale občas jsem nějaký četla a byly skvělé, a tahle vypadá taky dobře, pokud na ni někde narazím, tak si ji určitě přečtu

3 Dawn ツ Dawn ツ | Web | 28. února 2012 v 22:29 | Reagovat

Tak tohle je přesně ono. Četla to babička, mamka, sestra... Ke mě už se to nedostalo, ale četla jsem úryvky a vím uplně přesně o čem to je + jsem ještě viděla film, ale dokážu pochopit že kniha je stokrát lepší, protože kniha je vždycky lepší než film...aspoň pro mě... taky mi to připomíná bílou masajku, kterou jsem o5 nečetla, ale děj a všechny okolnosti znám uplně přesně... ale ráda bych si to někdy přečetla... :) ps: mimochodem tu waris, nebo jak se jmenuje strašně obdivuju co všechno dokázala a co si vytrpěla...právě o tom ta kniha myslím je ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...