Téma týdne: Co nás ve škole nenaučili.

23. února 2012 v 19:29 | Nells |  Topic of the week
-Poslední dobou mám fakt velkou náhodu. Posuďte samy, jaká je pravděpodobnost, že v jednom díle Dr. House, na tento seriál zrovna koukám, bude autista malý kluk ještě ke všemu s Aspergerovým syndromem, když zrovna dočtu o toto syndromu knihu?
-Nebo že blog.cz vymyslí zrovna toto téma, když konečně po dlouhé době jdu do školy… A tak dál…
-Zrovna v tuto chvíli bude tento článek asi v negativním duchu, jelikož jsem zavalená doháněním učiva. No k čemu mi budou funkce kořene, listu nebo to z jakých pletiv se rostliny skládají, když budu sedět někde v kanceláři a ťukat do počítače.
-Jo teď byste mě mohli odpálkovat tím, proč jsem teda šla na gympl… Pravdou je, že jsem na něj šla hlavně z toho důvodu, protože jsem nevěděla, co chci v budoucnu dělat a ani teď nemám v tomto směru jasno, možná se mi to i bude hodit?!
-Nicméně se učíme takovéto kraviny, která já osobně vypustím z hlavy hned, jak test odevzdám. Ale jiné věci, které člověk v běžném životě potřebuje, nás nenaučí. Proč? Možná proto, že se je stejně tedy budeme muset naučit sami, tak proč se tím obtěžovat, to je přece užitečnější nás učit tyhle pro někoho blbosti.
-Třeba v českém jazyce jsme za celý rok neprobrali pravopis, a že by to pomalu celá třída potřebovala. Za to jsme se na paměť učili poučky jako je tato:
-Jazyk je souhrn možností, jak organizovat artikulované zvuky či psané znaky podle určitých pravidel, zatímco řeč je konkretizací těchto možností.
-Hm, opravdu užitečné, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madde Madde | Web | 23. února 2012 v 20:21 | Reagovat

Bože jak já znám tenhle pocit. Sice díky bohu jsem od volby alá gympl odstoupila a jsem sice na ZŠ a chystám se na obchodku, ale co nás tady učí je vážně hrůůza a já nevím jak na tý střední pochodim...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...