Přečetla jsem: Pokrevní pouta

10. února 2012 v 18:09 | Nells |  Books review
Spisovatel: Richelle Mead
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Domino
Doba čtení: 6.2.2012-10.2.2012
Počet stran: 330
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
· *Do knihy se mi moc nechtělo z důvodu, že miluju Vampýrskou akademii a chtěla jsem zpátky Rose. Pravdou je, že v knize se toho ze začátku moc neděje, myslím tím žádná akce, jak jsme od spisovatelky zvyklí. Určitě ale dokáže zaujmout a kniha se čte i tak jedním dechem!
· * Určitě umí do děje strhnout, postavy jsem si zamilovala, i když ve VA nebyla Sydney moje oblíbená postava. Tak tady jsem si vcelku oblíbila, ale rozhodně ji nemám ráda jako jiné. Ke konci se schylovalo k nějaké té akci, jak to u většiny knih bývá. Určitě se jí i dočkáte, ale na mě nijak zvlášť nezapůsobila. Nevím, třeba jsem už obrněná z VA.
· *Podle mého názoru knihu nepochopí někdo, kdo nečetl VA. Sice se ze začátku tak nějak rekapituluje, jako u všech sérií, aby to čtenář chápal, i když nečetl předchozí díly. Většinou mě to štve, zdržuje mě to od pokračování příběhu, tady jsem to však uvítala a řekla bych, že to spisovatelka trochu odmávla. Já jsem totiž zapomněla, jak skončila VA, taky jsem ji četla už před nějakou dobou. A jelikož tato série navazuje na VA, tak mi to trochu chybělo, aby mi došly souvislosti.
· * Nejsem žádná češtinářka, proto v knihách jen málokdy odhalím chyby. Ale v této knize jsem ty chyby viděla i já. Většinou byla slova v blbém pádě, nebo bylo zaměněno písmeno. Není to chyba spisovatelky, ale nakladatelství, které tuto knihu překládalo do češtiny.


· *Posledním bodem je takové menší rozplývání se nad mými oblíbenými postavami, které si rozhodně nemohu odpustit. Mám ráda Dimitrije, Rose, Lissu, Adriana, Edieho. Někteří z nich v knize ani nevystupují, je tam o nich alespoň zmíňka, jiní jsou tam okrajově a jiní docela často…
♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Četla jsem VA a chtěla jsem vědět, jak vše pokračuje.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
"Normální život"

3. Definujte knihu jedním slovem.
Ochrana

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Sydney je neuvěřitelně chytrá, ale prostě jsem si ji jako postavu moc neoblíbila.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Napínavost to je parketa této spisovatelky!!!

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Příběh by nechápal nikdo, kdo nečetl VA. Nebo by ho těžko pochopil.

7/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 17. března 2012 v 16:25 | Reagovat

Tvé názory na tuhle knihu plně vystihují ty moje. Naštvalo mě, že tam je jako hlavní hrdinka Sydney, ale co se dalo dělat? Teď už je to ale v pohodě, fandím jí a doufám, že se dá dohromady s Adrianem. Ti dva by byli zvláštní pár... A Adrian si to štěstí zaslouží. Chudák se pořád spoléhal na Rose a ona mu potom pláchla. To jí sice nevyčítám, ale... No nic. :D Už začínám žvatlat blbosti. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...