Knihy anglicky

4. února 2012 v 17:19 | Nells |  My idea of ​​my words
Knihy čtu moc ráda, jako malá jsem četla ráda asi od třetí třídy. Do té doby jsem četla jen z povinnosti. Pak nastal zlom. Chvíli trvalo, než jsem našla knihy, které mě bavily. Například Harryho Pottra jsem nedočetla, nevím proč, prostě jsem si to asi neuměla představit a prokousat se první půlkou knihy, kde se spisovatelka rozepisuje o Zobí ulici, bylo nad moje tehdejší síly.
Nakonec jsem přece jen svůj šálek kávy našla, postupem času se měnil.
Vzpomínám si, že knihu, která měla okolo 120 stránek, jsem četla třeba i 14 dní. Dneska bych ji měla přečtenou za dva dny.
A tak jsem poslední dobou přemýšlela, jestli bych opět neměla udělat krok v před. Hodně nyní čtu na internetu, že mnoho lidí čte knihy v angličtině. Já sama jsem dvě anglické knihy přečetla, byly to ale takové ty knihy s jednoduchou angličtinou, co jsou rozděleny i podle obtížnosti. Ve škole si už dva roky odebírám časopis Bridge, což je časopis v angličtině. Někdy si ho přečtu, jindy ho zastrčím do stolu s tím, že nyní nemám kdy ho číst…
Nicméně nyní bych určitě anglickou knihu nepřečetla, ale co třeba dvojjazyčné knihy. Opět i o této variantě pořád slýchám, ale v knihkupectví jsem zatím na nic takového nenarazila. Jak jste začínali vy???P.S. Harry už čtu, nyní mám pět knih úspěšně přečtených.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yominis Yominis | Web | 4. února 2012 v 17:55 | Reagovat

Popravdě? Já začínala s Twilight (Je to brak, ale když ho bereš s humorem, tak vtipný brak ;-)). Je to jednoduchá knížka, u které znáš děj, spisovatelka používá dokola pořád ta samá slova... Ze začátku jsem si jich pár musela vyhledat, ale pak už jde čtení samo. Hlavní je nepřekládat si to slovíčko po slovíčku, ale číst to podle smyslu. Po prvních pár stránkách už to ani nebudeš vnímat.
Pokud nechceš fantasy, klidně zkus něco jiného, ale mělo by to být nové (Shakespeare je super, ale pro angličtináře-začátečníka docela síla), britské nebo americké a hlavně by to mělo mít jednoduchý děj, nebo bys už ten příběh měla znát, aby ses do toho nezamotala. ;-)

2 Rodaw Rodaw | Web | 5. února 2012 v 14:07 | Reagovat

Já bych tedy v AJ číst nedokázala a moc mě to mrzí :-( Tak ale co se dá dělat. Ve škole do nás pořád hustí jenom němčinu a pak to takhle dopadá :-/

PS - díky moc za koment. VA se mi líbí :) Sukuba se mi zdá, že by to mohlo být celkem dobré, snad to nebude nějaké úchylné :-D uvidíme :)

3 Rodaw Rodaw | Web | 5. února 2012 v 17:42 | Reagovat

Dobře :-) Snad si vzpomenu :D Když tak sleduj můj blog, určitě to bude už brzo :-) nejspíš hned po tom, co dočtu VA.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...