Únor 2012

Přečetla jsem: Květ pouště

29. února 2012 v 17:49 | Nells |  Books review

Spisovatel: Waris Dirie +Cathleen Millerová
Rok vydání: 1998
Nakladatelství: Ikar
Doba čtení:19.2.2012-24.2.2012
Počet stran: 254
Knihu si můžete koupit na Arara.cz

Nejdříve bych se chtěla omluvit, že se tu už delší dobu neobjevila žádná recenze, je to tím, že musím dohánět školu a na čtení moc nemám čas. Tuto knihu jsem louskala ve volných chvílích, ale kdybych mohla tak bych ji přečetla na jedno posezení. Opravdu pecka!!! Jinak to říct nejde.

O čem kniha je:
Možná jste postřehli, že před nějakým tím týdnem se tu objevila recenze na film Květ pouště, tento film mě tak zaujal, že jsem se rozhodla investovat i do knihy. A musím přiznat, že zklamaná rozhodně nejsem. Je to autobiografický román o Waris Dirie, což je Somálka, která se z kočovného života v poušti vyšvihla až na přední světová mola, kniha končí tím, že se stává vyslankyní OSN. Určitě její život nebyl procházkou růžovým sadem a naopak, popisuje tam i krutost ženské obřízky, kterou jako malá podstoupila a jaká utrpení po ní následovala. Myslím, že tato kniha otevře všem oči. Waris obdivuji, přes všechny překážky věřila a to se jí vyplatilo… Nechci se do toho nějak moc zamotat, pokud vás nebaví číst, tak se alespoň koukněte na film. (tato kniha má pokračování recenze se tu taky někdy objeví, jen co ji přečtu)

Moje názory:
Ty myslím, už částečně padly v popisu knihy, jelikož opravdu to jinak popsat nešlo. Knihu jsem četla se zatajeným dechem a jen těžko jsem od ní odcházela se učit. Kniha byla určitě napínavá, ale jiným způsobem než knihy, které obvykle čtu. (Tím myslím, knihy s upíry) Opravdu nemám nic co dodat. Většinou si během četní dělám poznámky k recenzi, tady to ale nešlo…


Téma týdne: Zrcadlo

28. února 2012 v 17:29 | Nells |  Topic of the week
++To je asi ta věc, do které neustále koukám, co? Nebo to je spíše poslední dobou počítačJ. Jo, do zrcadla koukám pomalu pořád, kdo taky ne? Jasně teďko klidně tvrďte, že jsem fiflena… Ale určitě je lepší se denně alespoň párkrát do zrcadla podívat, než se tam nekoukat vůbec. Protože není ni lepšího, když si k vám v autobuse sedne nějaký člověk, co zrcadlo asi v životě nepoužil.
++Jak dlouho koukám denně do zrcadla? Tak to by mě taky zajímalo, tak jen tak odhadem:
Ráno 20 minut (nepřestavujte si, že stojím a koukám na sebe, ale jako poslepu se malovat opravdu neumím) + večer 8 minut cca + během dne tak 3 minuty = 31 minut. No není to tak hrozný, jak jsem si původně myslela, na to jak mi mamka nadává, že pořád zabírám koupelnu a že tu jsou i jiní, kdo tam potřebují.
++A co vy jak dlouho se denně koukáte do zrcadla?

Věty mého srdce: Květ pouště

27. února 2012 v 18:59 | Nells |  Věty mého srdce
Opravdu bych sem nejraději přepsala celou knihu, ale to bych asi nezvládla. Trvalo mi dost dlouho, než jsem něco vybrala, ale rozhodně to ani za mák nesahá celé knize ani po kolena.

Celý svůj život jsem se snažila přijít na důvod toho, proč jsem byla obřezána. Možná že kdybych ho objevila, byla bych schopná smířit se s tím, co mi udělali. Ale na žádný důvod jsem nepřišla. Čím více jsem se snažila nějaký vymyslet, tím více jsem zuřila. Potřebovala jsem zveřejnit své tajemství, protože jsem ho celý život potlačovala. Neměla jsem žádnou rodinu, žádné sestry ani matku, nikoho, s kým bych se mohla podělit o svůj žal. Nenávidím termín "oběť", protože je v tom bezmoc. Avšak když mě cikánka obřezala, byla jsem opravdu oběť. Jako dospělá žena už oběť nejsem a můžu vyvinout nějakou aktivitu. Když jsem udělala interview pro Marie Claire, chtěla jsem, aby lidé, kteří podporují tohle mučení, slyšeli alespoň od jedné ženy, jaké to je, protože všechny ostatní ženy v mé zemi jsou umlčovány.
Toto je jen zlomek toho, je tam toho víc. Samozřejmě se najdou i akčnější pasáže s dějem.

Když jsem vyrůstala v Somálsku, vážila jsem si i těch nejprostších věcí. Oslavovali jsme déšť, protože znamenal vodu. Kdo se v New Yorku stará o vodu? Klidně ji nechají téct z kohoutku, když jdou dělat v kuchyni něco jiného. Vždycky je tam, když ji potřebujete. Otočíte kohoutkem a teče. Člověk si váží toho, co nemá, a protože jsme neměli nic, vážili jsme si všeho.
Tato kniha mi trochu připomínala Bílou Masajku, to je také úžasná kniha.

Učení

26. února 2012 v 18:09 | Nells |  My idea of ​​my words
+Já bych ještě než se pustím do článku chtěla dodat, že bych byla ráda kdyby jste se přihlásili do klubu knihomolů2, přihlásit se mohou všichni, kdo mají blog alespoň trochu o knihách nebo povídkách. Klub má i chat, na který vám dám heslo hnedka, jak se přihlásíte.
--A je tu zase neděle. Já začínám zoufat nad celým týdnem přede mnou. Opět kupa testů, vůbec se mi do toho nechce. Celou sobotu a pomalu celý dnešek jsem strávila nad učením a myslím, že se mi té hlavě nic z toho neuchytilo, ale času to zabralo…
--Testy: v pondělí: biologie a matematika, úterý: němčina, čtvrtek: biologie, pátek: latina a matematika. To jsou pouze testy, navíc mě mohou vyzkoušet ze zemáku, dějáku, základů společenských věd a češtiny. + možná budu psát i z chemie, ale… Tak uvidíme, docela bych se chtěla nechat vyzkoušet z češtiny, i když to neumím, chci to mít za sebou.
--Poslední dobou jsem přišla na to, jaký způsob učení mi vyhovuje. Vždycky si přečtu odstavec a ten z paměti opakuju, když si ho nepamatuju, tak si ho znova přečtu a zase opakuju… Slovíčka se učím formou kartiček, i když němčina mi do hlavy nelezla, neleze a nikdy nepoleze!!!
--A jakým způsobem se učíte vy? Docela by se mi hodily nějaké typy na rychlé učení, tak raďte. Jinak jsem si dneska vylepšila náladu dalším dobrým nákupem, no sice jsem peníze ještě neposlala, ale snad to vyjde a já budu mít nové dvě knihy každou pouze na 160 korun. To je dneska levné, jelikož nyní stojí kniha okolo 300 korunek. Pamatuju časy, kdy se kniha dala pořídit za 120.

8. týden: Hong Kong Garden (Siouxsie and the Banshees)

24. února 2012 v 18:19 | Nells |  Song of the week
Jak jsem slíbila, tak činím.
Slíbila jsem svoji další oblíbenou písničku z filmu Marie Antoinetta.
Tady je...
Nehty, laky, nehty

24. února 2012 v 17:19 | Nells |  My diary
-Jak jsem se před nedávnem zmiňovala, hrozně mi chybělo nakupování a tak jsem si to musela vynahradit. Dobrá příležitost se naskytla, jelikož jsem musela koupit kamarádce dárek k narozeninám. Dopadlo to tak, že jsem v DMku nenechala snad nic!!!
-Poslední dobou si hrozně ráda lakuju nehty, i když mi to moc nejde. Snad se časem zlepším. Před pár týdny jsem měla svátek a dostala jsem od mámy razítka na nehty. Někde si musím sehnat destičky s motivy, mám totiž jen tuto jednu. No a opravdu si mi nechce dávat korun za jednu.
-Laky vezmu z leva, ten první je zmatňující, divím se, že jsem ho objevila až teď a byla to skvělá volba. Hnedka jsem si ho zamilovala. Nadále dva od Essence jsou si docela podobný, ale stály jen 29 korun, tak to nekupte! Čtvrtý lak jsem si koupila kvůli úzkému štětečku na francouzkou. Předposlední lak je zpevňovací, ale musím říci, že žádné extra účinky nevidím. A ten poslední jsem dostala od kamarádky k svátku a myslím, že je taky zpevňovací, ještě jsem ho však nezkoušela, tak se uvidí.
-A co vy a laky??

Klub knihomolů 2

24. února 2012 v 16:25 | Nells
Jelikož jsem zjistila, že klub knihomolů existuje, ale není to takový ten blogový klub, tok jsem alespoň přidala tu 2. Jsem ráda, že se zatím alespoň někdo přihlásil a budu ráda, když se ještě někdo přihlásí...

Přihlaš se tady!!!


Klubový chat:
(vstup pouze na heslo, které posílám členům na email,
jinak prosím používejte přezdívky, co jste uvedli v přihlášce)

Zde


Postupně budu členy doplňovat:
NellsKnihy, deníček, názory prostě vše co mě napadne. (autorka)
Madde
O všem možným, knihy, filmy, moje názory a tak dále.
Melaficent (+Skyllar)Fantasy, nadprirodzeno, anime, knihy :D


Téma týdne: Co nás ve škole nenaučili.

23. února 2012 v 19:29 | Nells |  Topic of the week
-Poslední dobou mám fakt velkou náhodu. Posuďte samy, jaká je pravděpodobnost, že v jednom díle Dr. House, na tento seriál zrovna koukám, bude autista malý kluk ještě ke všemu s Aspergerovým syndromem, když zrovna dočtu o toto syndromu knihu?
-Nebo že blog.cz vymyslí zrovna toto téma, když konečně po dlouhé době jdu do školy… A tak dál…
-Zrovna v tuto chvíli bude tento článek asi v negativním duchu, jelikož jsem zavalená doháněním učiva. No k čemu mi budou funkce kořene, listu nebo to z jakých pletiv se rostliny skládají, když budu sedět někde v kanceláři a ťukat do počítače.
-Jo teď byste mě mohli odpálkovat tím, proč jsem teda šla na gympl… Pravdou je, že jsem na něj šla hlavně z toho důvodu, protože jsem nevěděla, co chci v budoucnu dělat a ani teď nemám v tomto směru jasno, možná se mi to i bude hodit?!
-Nicméně se učíme takovéto kraviny, která já osobně vypustím z hlavy hned, jak test odevzdám. Ale jiné věci, které člověk v běžném životě potřebuje, nás nenaučí. Proč? Možná proto, že se je stejně tedy budeme muset naučit sami, tak proč se tím obtěžovat, to je přece užitečnější nás učit tyhle pro někoho blbosti.
-Třeba v českém jazyce jsme za celý rok neprobrali pravopis, a že by to pomalu celá třída potřebovala. Za to jsme se na paměť učili poučky jako je tato:
-Jazyk je souhrn možností, jak organizovat artikulované zvuky či psané znaky podle určitých pravidel, zatímco řeč je konkretizací těchto možností.
-Hm, opravdu užitečné, ne?

Přihlaš se do Klubu knihomolů 2

21. února 2012 v 20:43 | Nells
Tak mě napadlo, že bych mohla zřídit nějaký klub, pro lidičky, co mají rádi knihy. Myslím, že nějaké blogy už něco takového zavedly, nechci se opičit, ale já hledala, abych se někam přihlásila a nic moc jsem nenašla. Nebude to jenom o tom, že bude seznam blogů o knihách, ale zřídila jsem i chat, kde se budeme moci bavit, jak jinak než o knihách...

Podmínky pravidla:
1. Mít blog o knihách, nemusí být ale jen o nich, něco málo by tam ale mělo na toto téma být.
2. Mít blog aktivní, což znamená, že je starší než tři měsíce a poslední článek je starý nejdéle dva měsíce.
(pokud bude blog dlouho neaktivní smažu ho)
3. Ke vstupu na chat je heslo, to byste neměli nikomu dávat, pokud zjistím, že to někdo porušil, heslo změním.
4. Dát si do menu ikonu, nečekejte na přijetí dejte ji tam hned. Jinak by bylo super,
kdybyste tento klub nějak propagovali dál.

Co napsat do komentářů:
1. Přezdívku
2. Blog
3. Email (tam vám pošlu heslo, ...)
4. O čem všem je váš blog (takovou upoutávku)


  • Komentáře jsou skryté, takže pokud si toho komentáře nevšimnu, klidně mi napište do nějakého jiného článku, že jste se tu zapisovali.
  • Jestli jste byli vymazáni, napište mi to do nové přihlášky. To samé platí pro přesun blogu.
  • Jelikož můj blog je vcelku nový a moc lidí o něm neví, znovu vás prosím, hlašte o tomto klubu do světa!!!
  • Chat aktivuji až se někdo přihlásí... Budu moc ráda :-)

Věty mého srdce: Nejsem jako vy

21. února 2012 v 18:59 | Nells |  Věty mého srdce
V co nejbližší době napíšu recenzi na tuto knihu, kterou jsem louskala stránku po stránce. Prostě mi ta kniha nesedla. No nic o tom až v recenzi. Tady jsou nějaké momenty z knihy:
Lidi pořád říkají věci, které myslí úplně jinak, a přesto jim neurotypická většina rozumí. Vezměte si například Mimi. Řekla, že když ji Paul nevezme na zimní ples, umře. Jenže ve skutečnosti neumře, bude jen hodně smutná. Nebo to, jak Theo občas některého kamaráda bouchne do ramene a řekne: "Nekecej!", ale ve skutečnosti chce, aby povídal dál. Anebo jak moje mamka zamumlala: "No to je skvělý," když jsme na dálnici píchli, ačkoli bylo jasné, že to vůbec není skvělé. Naopak, byl to nepříjemný problém.
Tento úryvek má ukazovat, že Jacob nechápe dvojsmysly… Mně osobně ale přijde, že je občas i sám používá. Nicméně mi to přijde zajímavé, protože určitě jsou lidi jako Jacob!!!
Možná nechápu emoce, ale dokáže se kvůli tomu cítit provinile. Takže když jsem konečně odchytil matku, několik hodin poté, co se rozplakala, protože mě viděla, jak píchám prstem do té věci co bývala dědečkem, pokusil jsem se jí vysvětlit, že není proč plakat. "To není dědeček, zkontroloval jsem to."
Kupodivu se ani potom necítila o nic líp. "To neznamená, že mi nechybí," řekla mi.
Čistě logicky vzato: pokud entita v rakvi není ve své podstatě tím, kým byla, když jste ji znali zaživa, nemůže vám ani chybět, protože nejde o ztrátu, ale o změnu.
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...