Recenze na film: Marie Antoinetta

24. ledna 2012 v 18:26 | Nells |  Film review
Tento film dávali na nova cinema, viděla jsem ukázky a docela mě to zaujalo. Po tom co jsem film viděla, jsem hned šla na internet najít nějaké knihy o ní, ale nic. Nicméně film je úžasný!!!

Název: Marie Antoinetta
Rok: 2006
Žánr: životopisný

Jak už název vypovídá, film je o nejmladší dceři Marie Terezie, kterou provdala za francouzského dědice trůnu Ludvíka. Marie Antoinetta odchází ze své země do Francie konkrétně do Versailles. Vdá se za Ludvíka XVI., celá země čeká, až jim dá dědice, avšak Ludvík se k ničemu nemá. Všechen čas tráví se svými koníčky (zámky a lov). Nakonec přece jen otěhotní a porodí holčičku. Ludvík ji nechá postavit menší zámeček v zahradách. Druhým dítětem je kluk. Film končí tak, že celá rodina utíká před davem rozbouřených lidí, kteří poničí Versailles a chtějí je zabít.

To jsem děj velice zkrátila, ve filmu je plno zápletek… Film se mi moc líbil, hlavně jak tam dali moderní hudbu. Nicméně co bych vytkla, jsou dvě věci, některé věci, co ve filmu jsou k vidění, obyčejný člověk prostě nepochopí. Chtělo by to, aby je tam někdo vysvětloval. A druhá věc je ta, že film končí, jak odjíždějí, přijde mi to dost useknuté. Na internetu jsem pátrala, jak dopadli a zjistila jsem, že byli popraveni, to do filmu mohli také zahrnout. Jinak úžasný film.


Herci + prostředí 5/5
Děj 5/5
Kamera 5/5
Styl 5/5
Celkový dojem 4/5

Celkový počet bodů: 24/25

1

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva M. Eva M. | 7. března 2012 v 21:07 | Reagovat

Ano tento film prostě miluji, ale také se mi zdá že je to příliš brzo ukončené. Jestli se zajímáš o MA tak se koukni na filmy-Aféra s náhrdelníkem, Francouzká revoluce. Oba vřele doporučuji.

2 Nells Nells | Web | 8. března 2012 v 16:56 | Reagovat

Moc děkuji za doporučení na filmy se určitě podívám a přidám recenzi, jen si nejsem jista, kdy přesně to bude, jelikož toho mám teďka ve škole dost...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Podepsané obrázky jsou autorské, ostatní nejsou...
Všechny texty jsou vlastní tvorba, až na pár výjimek, které zahrnují například Věty mého
stdce, texty písniček...